Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Elemental

    addikt

    válasz Buthán #21306 üzenetére

    "A hithez nem kell egyház."
    Pontosan.
    Én pont abban látom a gondot, hogy egyeseknek ez fordítva van. Csak a keret kell, a látszat. Tartozni valahová gyökértelenül, mély meggyőződés nélkül.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Buthán #21306 üzenetére

    Sokan Isten és a vallás ellen azzal akarnak érvelni, hogy nézzük meg az egyház hibáit, vagy ahogy itt is szóba került, pedofil papok. Igen, 300-400 körül a keresztény lett Róma hivatalos vallása, és ezzel elkezdődött az a hosszú időszak, mikor az egyház és a hatalom egybefonódott. Ennek voltak előnyei és hátrányai is. Ez nem csak az egyháznál van így. Közeli példa, hogy ahhoz, hogy legyen úthálózat, közvilágítás és közbiztonság, közoktatás, egyszóval az állam jó oldala legyen, el kell viselni a korrupciót/lobbizást is. A rendszer nem tud működni e nélkül a hiba nélkül. Korrupció miatt kidobjuk-e az állam intézményét? A válasz határozottan nem.
    Ha a keresztény törvényeket nézem, ott van a főparancsolat, tízparancsolat, és emlékeim szerint van 5 egyházi parancsolat. Ha végig gondolod, ezek mind olyanok, amik az ember javára vannak. Amit külön kiemelnék, az a úr napját szenteld meg, illetve, hogy minden vasárnap misére kell menni. Általában a misét szokták ellenezni, azzal az érvvel, hogy ott tömik az ember fejét a sok maszlaggal és ezerrel folyik a népbutítás. Pedig ha belegondolsz, ahhoz, hogy az ember tudásra szert tegyen, vagy saját tapasztalat kell, vagy tanulás. Tanulni pedig vagy könyvből lehet, vagy ha előadást hallgatsz, eszmét cserélsz. Tanulásnak is vannak szintjei. Szerinted egy elsős gyereket mennyire lehetne úgy összeadásra tanítani, hogy definiáljuk az összeadást, mint függvényt ami a valós számok halmazán értelmezett, úgy ahogy a felső matematikában definiálják. Az pontosabb, szebb jobb, csak kell hozzá egy matematikai tudás, hogy az ember megértse. Ezért inkább a gyerekeknek azt mondják, hogy nézd az ujjadon mennyi kettő meg három, öt.
    Elhiszem, hogy azt mondod, hogy amit misén mondanak, az számodra 1x1 és hülyeség, de talán a gond abban van, hogy te már nem vagy gyerek, és neked magasabb szintű magyarázatra van szükséged.
    Ezzel az egésszel azt akartam mondani, hogy a biblia tanítások, törvények, nem Istenért vannak. Nem az ő érdeke, hogy betarts őket, hanem a tiéd. Ahogy te is írtad, a paráznaság tiltásának társadalmi okai is vannak, én az emberi előnyeit vettem számba. Istennek, azért jó, mert ha nincs paráznaság, akkor nincsenek se emberi, se társadalmi hátrányok, és ő azt szeretné, hogy mindenki boldog legyen.

    „Egyszerűen azért, mert szerintem az, aki valamilyen egyházhoz akar tartozni, vagy úgy érzi, kell tartoznia, az valamilyen szinten – ha nem is beteg, de mindenképp – önállótlan, támasztékra szoruló, nem egész ember.”
    A lelki (Nem a spirituális lélekre gondolok, hanem a Freudi lélekre) egészség ritka. Így vagy úgy mindannyian hordunk magunkban valamilyen sérülést, hívők, nem hívők egyaránt. A vallás hasonlóan tud megoldást kínálni, mint egy pszichológus, ezért még magasabb lehet a számuk, mert aki keres s nincs pénze pszichológusra, vagy nem akar hozzá menni, az a vallásban keres majd megoldást. Ennek ellenére ne becsüld le a vallás hatásosságát. Mit mond a pszichológus? Menj vissza a gyermekkorba, és próbáld meg feldolgozni, hogy a szülő/osztártás/valaki nem akart megbántani, nem úgy gondolta. Fogadd el az ő nézőpontját, ne haragudj rá, dolgozd fel stb. Mit mond a kereszténység? Szeresd felebarátodat. Ha szereted, akkor pedig elfogadod mindazt amivel megbántott, és ezzel fel is dolgozod azokat a lelki sérüléseket.
    Én fel tudok sorolni 10 rossz dolgot amit az egyház elkövetett, pedig hívő vagyok. Te fel tudsz sorolni 10 jó dolgot az egyházban? Azért kérdem, mert nagyon úgy érzem, hogy csak a rosszat akarod látni, látod. Az egyháznak voltak rossz dolgai, mint ahogy az embernek is vannak, elvégre emberek közössége. De több jót tett az életben. Ezért kérdem, tudsz mondani 10 jó dolgot?

Új hozzászólás Aktív témák