Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz MageRG #21235 üzenetére

    Vagyis egy igazi hívő nem meggyőzhető.
    Azért ez nem azt jelenti, hogy egy hülye nem meggyőzhető. Arról van szó, ha valakinek volt Istenélménye, akkor nehéz neki bemesélni, hogy az csak illúzió volt, képzelget. Galileit se lehetett meggyőzni. Ugyanígy egy klinikai halál állapotából visszatérőt se nagyon fogsz meggyőzni, hogy amit tapasztalt az az oxigénhiányos agy természetes jelensége. Bármennyire is megnyugtató lenne számára az, hogy az képzelgés volt és nem valóság.
    Egy jó tudóst se fogsz meggyőzni afelől, hogy csak azért téved, mert a régi rendszer szerint a dolog nem működhet, nem is fog, ha látta is működni, az képzelgés, hiba volt. A repülő nem szállhat fel, mert nehezebb, mint a levegő. Ellenben, ha be tudod neki mutatni, hogy az elméletében hol vétett számítási hibát, akkor meg tudod győzni.

    A másik az igaz. Középkorban az egyház igen nagy hatalmi tényező volt. Egy kiátkozás egyenértékű volt egy kiakasztott táblával, hogy szabadon megölhető. A földbirtokok révén ezt kis hazánkban is sokáig (XX.sz.) fent tudták tartani, mint gazdasági szereplők, és szavazati joggal rendelkezők a felső házban. Ők oktattak, ők voltak a hiteles információ forrás, a manipulálásra is meg volt a lehetőségük. (Lsd búcsúcédulák)
    Ugyanakkor ezzel tudni és akarni is kellett élni. A templomosok is befolyásosak voltak, gazdagok, és mégis mi lett velük. A reformáció egyik kiváltó oka a búcsúcédulák voltak, tehát hatalmas öngól volt.
    Ugyanakkor a reformációtól kezdve folyamatosan szorulnak vissza, ma már gondot jelent, hogy a fiatalok igen kis számban akarnak papnak vagy apácának állni.

  • kymco

    veterán

    válasz MageRG #21235 üzenetére

    Nem gondolom, hogy a napi politikai bulvárt is be kellene vetni. Amikor a mai médiahírek 90% elfogult és tudatosan csúsztat, nem hinném, hogy ezekkel kellene példálózni.
    Amikor a politika kihasználja a kereszténységet pont nem arról van szó, hogy politikailag aktív tényező lenne.
    Nem létezik olyan politikai értelemben, hogy egyház. Vannak keresztény felekezetek, akik a legfontosabb teológiai kérdésekben egyetértenek, és területileg és felekezetileg szétszórtan a gyülekezeteikben élnek a keresztények.
    A politika és az egyszerű gondolkodás szeret egyen masszaként rátekinteni, de ezzel pont e lényeg vész el.
    József Attila peréről csak annyit, hogy ezt a világi hatalom vitte végig, nem olvastam arról, hogy egyházi ügynek tekintették volna...
    Egyébként az inkriminált vers nem rossz. Szerintem a bürokrácia volt, amely igazolni akarta létét... és erre bármit felhasznál, bármikor.. Tudom, mert ma sincs másképp....

    Vagyis egy igazi hívő nem meggyőzhető.
    Ez a mondatod könnyen értelmezhető bántóként. Ebben az esetben az az érzésem, hogy kiforgatod a szavam, általánosítasz rosszhiszeműen egyetlen, kiragadott gondolat alapján.
    A keresztény ember meggyőzhető, de nem mindenről... pont úgy, mint ahogy bármely más ember.
    Ha te nem vagy meggyőzhető arról, hogy nem létezett az édesanyád, akkor rád is rád lehet sütni, hogy nem vagy meggyőzhető ember?

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák