Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Buthán #21230 üzenetére

    Először is köszönöm, hogy leostobáztál. Mindenki magából indul ki.
    A csőszös példa azért is nehéz, mert kishazánkban az az attitűd, hogy a csősz hiába tesz feljelentést, a rendőrség kis értékre, bizonyíték hiányára vagy ki tudja mire fogja fogni miért nem foglalkozik az üggyel. Ebben az esetben ha a héten ötödször látod a gyereket 10kg almát lopni, és még csak szerda van, elgondolkozol, hogy mit tegyél, hogy esetlegesen szóljál-e az apjának, aki még bíztatja is, hogy mivel kiskorú tegye. De ez messzire vezet, mert van az a lehetőség is, hogy azért akar a gyerek hátából szíjat hasítani, mert nincs 12 de már be van rúgva a csősz rendesen.
    Isten gondviselése, nem csak a lélekre vonatkozik. pl: Máté 6/25: „Azt mondom ezért nektek: Ne aggódjatok életetek miatt, hogy mit esztek vagy mit isztok, sem testetek miatt, hogy mibe öltöztök! Nem több az élet az eledelnél s a test a ruhánál? Nézzétek az ég madarait! Nem vetnek, nem aratnak, csűrbe sem gyűjtenek – mennyei Atyátok táplálja őket. Nem többet értek ti náluk?”
    A korai keresztények imával ördögöt űztek és gyógyítottak.

    Egy hithű ateista pszichológusban ez fel sem merül problémaként. A „normál módszerek” azért nem válnak be, mert a pszichológia annyira messze nem tudomány, mint ahogy pl. a matematika, a fizika, a kémia vagy akár a biológia az, csak törekszenek arra, hogy azzá váljanak.
    A probléma pont ott van, hogy ő nem is látja, nem is akarja látni a lehetőséget, hogy lenne gyorsabb, egyszerűbb módszer. Ott a gyógyszer, neki nem gond ha lassú, vagy nem válik be. Ha meg se próbálja, naná, hogy nem fog beválni. A próbával mit veszítene? Kiderülne, hogy nem válik be? Ha ateista, akkor ennek örülnie kéne. Ha beválik mi van? Presztizs kérdés, hogy nem ő gyógyította meg, és nem kérhet el érte több pénzt? Ha nem hisz az ima hatalmában, akkor az, hogy imádkoznak a betegért miért ártana? Itt inkább az van, hogy én azt mondom, hogy nem működik, és punktum.

    „Ha már összeegyeztethetetlennek tekintem, ha találok egyetlen elemet is amiben az álláspontok eltérnek, akkor átsiklok azokon a részeken, mikor az álláspontok megegyeznek.”
    Hát, ez a világban elég sok helyen így működik. A platina, az arany és a higany között csak 1 proton (és 1-2 neutron), különbség van. Avagy az ólom és a higany között ugyanúgy 2 protonnyi a különbség, mint az ólom és a polónium között. Mégis ég és föld a távolság a tulajdonságaik között.

    Itt nem azt vizsgáljuk, hogy két rendszer azonos-e, hanem két rendszer ami hatalmas tulajdonságkészlettel, és elemszámmal rendelkezik hasonlít-e egymásra. Fennállhat-e köztük korrelációs kapcsolat. Teljes egyezés esetén az derülne ki, hogy nem két, hanem egy dologról beszélünk. Az érvelésed szerint se te se én nem vagyunk emberek, mert génjeink bázissorrendje eltér egy harmadikétól, amit az ember helyes bázissorrendjének lehetne tekinteni. Pedig az igazság az, hogy te és én két különböző ember vagyunk, de mindketten emberek.

Új hozzászólás Aktív témák