Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz kymco #21092 üzenetére

    "mikor arra kényszerítik mások kivégzésével, hogy tapossa meg Jézus képmását, hogy Jézus megalázottá lett azért, hogy sokakat megmentsen, és most sincs másként."

    Igen, de nem erre az életre akar megmenteni... Nem azért szenvedett, hogy mi ne szenvedjünk itt a földön, ha így lenne nagyon nehéz lenne megmagyarázni, hogy miért vannak és voltak keresztényüldözések vagy egyáltalán mondjuk természeti katasztrófák a világban. Értem én a szándékot és tőlem telhető módon a nehézséget is. De továbbra is azt mondom, hogy nem ez a keresztény válasz...Egy-két szentírási szakasz motoszkál bennem a film óta:
    "Mindazt, aki megvall engem az emberek előtt, én is megvallom Atyám előtt, aki a mennyekben van. De azt, aki megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom Atyám előtt, aki a mennyekben van.
    Ne gondoljátok, hogy békét hozni jöttem a földre. Nem azért jöttem, hogy békét hozzak, hanem kardot. Azért jöttem, hogy szembeállítsam
    az embert apjával,
    a lányt anyjával
    és a menyet anyósával:
    saját háza népe lesz az ember ellensége. Aki jobban szereti apját vagy anyját, mint engem, nem méltó hozzám. Aki jobban szereti fiát vagy lányát, mint engem, nem méltó hozzám. Aki nem veszi föl keresztjét és nem követ engem, nem méltó hozzám. Aki megtalálta életét, elveszíti azt, és aki elvesztette az életét énértem, megtalálja azt..."

    "Boldogok, akik üldözést szenvednek az igazságért, mert övék a mennyek országa."

    Ezeket azért mondom nektek, hogy békességetek legyen énbennem. A világon nyomorúságotok van, de bízzatok: én legyőztem a világot.

    Nem mondom, hogy én tudnék "keresztény" választ adni ebben az élethelyzetben, ilyen szempontból megrázó és felrázó. Ha ilyen útra kényszerülnék nem vagyok biztos abban, hogy helyesen döntenék, de abban biztosnak érzem magam, hogy ez sem helyes. <SPOILER> Jézus egyszer szólalt meg a filmben (szerintem a regényben sincs másképp), amikor azt kéri, "taposs rám nyugodtan..." Valahogy ez nekem nem biblikus, nem keresztény... </SPOILER>

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Új hozzászólás Aktív témák