Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila2011

    aktív tag

    válasz Fitzgerald #20986 üzenetére

    Viszont mondok neked egy érdekes dolgot, amivel valószínűleg nem vagy tisztában: Szcientológusként lehetsz zsidó, lehetsz keresztény, lehetsz buddhista, lehetsz muzulmán, lehetsz sintoista, lehetsz taoista.
    Lehet bármilyen más vallásod mellette.

    Ugye azért ezt te sem hiszed el? :)

  • Noddy

    senior tag

    válasz Fitzgerald #20986 üzenetére

    "Jól érzed hogy van átfedés a két szó között, de ha pl. így fogalmaztál volna, akkor nem beszélgetnénk már napok óta a semmiről."
    Én csak azt látom, hogy használtam egy szót amikor te is és én is tudom hogy mit jelent, de te inkább a szavakon lovagolsz ahelyett hogy a probléma megoldásán dolgoznánk. Ezért nem haladunk előre.

    "A szó önmagában sehogy, de ahogy a szövegkörnyezetbe illesztetted, úgy a mondatod gyakorlatilag azt jelenti, amit írtam."
    Szerintem ez csak terelés a részedről és D1rect részéről, hogy belekössetek a mondandómba. Jobb azt mondani, hogy én vagyok a hibás, mintha belátnátok, hogy ti tévedtek és egy olyan szóba köttök bele ami nem is azt jelenti amit ti gondoltok. A saját elméleted áldozata lettél.

    "Ne haragudj, ha fejen állok se értem hogy ez mit jelent, és miért, és hogyan. Nem tudom kibogozni, sajnálom."
    Azt jelenti, hogy ahelyett hogy azon töröd, hogy a szó melyik jelentése a legjobb, inkább azon kellene gondolkodni amit a másik mondott. erre írtam korábban hogy a fától nem látod az erdőt.

    ""Szótisztítás"? Fogalmam sincs kitől hallottál ilyet a szcientológiával kapcsolatban."
    ez pedig a te szavaid a 20977-es hsz-edből.:
    "Akár hiszed akár nem, a szcientológia tökéletesen tisztában van a szótisztázás fontosságával.
    A legelső tanfolyam - amit mindenki elvégez az orgban - pont erről szól."

    "Most komolyan, ez hogyan illeszkedik mindabba, amiről eddig szó volt?
    Látod itt pedig arról van szó, hogy a szónak az általam eredetileg használt szótári meghatározásától eltérő meghatározására írsz egy példát, és így próbálod bizonyítani az igazadat. Valóban helyes a példa, ráillik a konfliktus szó egyik meghatározása. Csakhogy ebben a meghatározásában semmi köze ahhoz, amiről itt beszélgetünk."

    De pont hogy van. Te is beismered, hogy a konfliktusnak van olyan jelentése amit használok. De te azt szeretnéd, hogy én a negatív jelentésével használjam, holott ilyen soha nem is állt szándékomban, sőt te magad akadtál ki azon hogy hogy merem ezt a szót használni. Látod: beismered hogy lehet ezt a szót így használni, mert a szótárban benne van, de mégis kötözködsz, mert neked nem tetszik, mert nem azt a jelentést használom amit te szeretnél. Szerintem a hiba nem az én készülékemben van.

    A kommunikáció fontos az emberi kapcsolatokban, de azt látom, hogy te csak megfojtod a kommunikációt a szótisztítással ahelyett, hogy folyna több-kevesebb hibával tovább. Sőt maga a szó jelentésének a megértése is építi a kommunikációt: pl: "te tényleg a konfliktusnak azt a jelentéséd használod, hogy...? Igen. Most azt használom, mert szerintem jobban leírja a folyamat lényegét. Hát szerintem nincs igazad, mert a folyamat nem erről szól, mert..." És a kommunikáció szépen megy előre.

    Vallásos hitemet nem tudod megsérteni. A szcientológia és más vallások keverése a részedről még akár helytálló is lehet, de ez inkább azt támasztja alá, hogy a más vallásokról nincs sok fogalmad ezért emiatt nem hibáztatlak, valószínűleg sose foglalkoztál velük mélyebben. Korábban tettem rá utalást, hogy pl a keresztyén világkép teljesen más mint a szcientológia világképe, akárhogy agyalok nem tudom a kettőt fedésbe hozni. Vannak szép gondolatok a belinkelt "boldogság útja" kiadványban, de ezek a gondolatok meg vannak a keresztyénségben is, de az alapokról a kis kiadvány nem beszél. Mi az a világkép amiből ezek a gondolatok kinőttek. És sajnálom, hogy számodra a szeretet alapú emberi kapcsolat irreális, nekem ez például fontos és ennek működését az életemben meg is élem.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák