Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz zone #20189 üzenetére

    Gondoltam, hogy összeszedem én is, post-okra bontva, de a lényeg, hogy erre nem igen kaptam választ
    Neked milyen pluszt adna ez a kicsi csoda? Miben változna az életed, hinni kezdenél Istenben? Vagy elkezdenéd keresni a "racionális" magyarázatokat?
    Illetve azt válaszoltad, hogy: Lényegtelen, hogy nekem milyen pluszt jelentene, mert te biztos vagy benne, hogy semmilyent.

    Ezek után csak a maszatolás ment. de nem fontos. Csak ne legyen már az, hogy válaszoltál...
    Persze, azt, hogy lényegtelen....

    De ezt lezárom, ha nem zavar. Már elvesztettem az érdeklődésem a kérdésem utáni válaszod után.

    Nem látod az ellentmondást? Nem, mert Istentől távol áll az a gonoszság, ami itt megjelenik. Az, hogy az Isten engedi, hogy az ember a maga ura legyen nem jelenti azt, hogy egyet ért ezzel. A felnőtt fiad lopni kezd, te beszélhetsz vele, de nem tudsz helyette tisztességesen élni, mert ez az ő élete. Kb ez a helyzet a földön ma...
    Akkor fogalmazz óvatosabban. A "védelmet ad" és "egy bizonyos fokú védelmet ad" között van különbség. Csak akkor van ezeknek a szavaknak hitele számomra, ha te is óvatosabban fogalmazol az óvszerrel kapcsolatban. :)

    II. János Pál Pápa nem záratta be az óvszerboltokat, nem tartotta erőszakkal távol az embereket a védekezéstől, születésszabályozástól. Sőt az általa hirdetett családmodell legalább akkora védelmet jelenthetett volna, mint az óvszerhasználat. Mindemellett nem kampányolok az óvszer ellen, magam is így védekezem, és nem tartom bűnös dolognak, de ez más történet, már korábban írtam, hogy nem értek egyet a katolikus egyház eme tanításával..

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák