Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz Attila2011 #19267 üzenetére

    Nem testi, hanem lelki egészségkárosításról beszél IIII.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • llll

    senior tag

    válasz Attila2011 #19267 üzenetére

    igazad van, tudni valóban nem tudhatom
    tehát akkor annyiban pontosítanék, hogy saját magamból kiindulva és szerintem...
    mint az a további mondandómból talán ki is derülhetett

    "mind az orvostudomány és mind az Egyház már azon az állásponton van..."
    és akkor mi is van?
    egyik kedvenc kérdésem, hogy miért is az a "normális", amit a többség annak gondol?
    (merthogy sztem a normális fogalmát se igen lehet objektíven definiálni...)

    "Ennek a tudathasadásos, elmezavarodott állapotnak valószínűleg vannak különböző fokai is...orvosszakértők megállapítják, hogy az illető végén már küzdött az életéért."
    sztem is vannak, de én már ezeket az elnevezéseket is eleve enyhe csúsztatásnak érzem
    azt sugallják (ismétlem:milyen alapon is?), hogy ez vmi kóros/rendellenes állapot
    holott sztem meg bizonyos értelemben/abban az adott helyzetben nagyon is természetes és normális állapotok/reakciók ezek is
    ha pl "tudat alatt" nem is akart igazából meghalni az illető, csak amolyan segélykiáltásnak szánta az öngyilkossági kísérletét, akkor is belőle magából jött mindkét dolog
    mi ebben az abnormális?
    egyelőre nem tudom ezt érthetőbben megfogalmazni és az orvosi szakmai részébe nem is merülnék bele, mert ahhoz megint "hülye" vagyok
    maradjunk a bibliánál:
    azt mondja, hogy isten senkit nem tesz próbára az illető erején felül
    sztem meg erre rácáfol az a nemtom hány ezer/millió öngyilkos...
    ők abban a pillanatban igenis a teherbíró képességükön felül voltak terhelve
    ...de persze kényelmesebb őket okolni, hogy bennük volt a hiba, meg igazából el kellett volna bírniuk azt a terhet stb, mint beismerni hogy itt esetleg megint téved a biblia/isten ;]

    "Ez nem lehet személyes tapasztalatod igazából, mert valószínűsíthetően nem követtél el ilyeneket, mint a srác."
    mint mondám olyanokat tényleg nem
    nálam mások a tünetek:)

    "a szex hiányának az orvostudomány szerint nincs semmi egészségkárosító hatása. Nem tudom honnan vetted ennek az ellenkezőjét."
    a szóra sem érdemes szubjektív tapasztalataimon túl az egészség WHO általi definíciójából
    ami ha jól emléxem többek között vmi olyasmit is tartalmaz, hogy az a testi-lelki jólét állapota
    (tehát a 2 szorosan összefügg Noddy:) )

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák