Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18300 üzenetére

    Ezt a szakaszt ismertem, azt hittem, hogy magától Nagy Sándortól van valami feljegyzés, hogy ő direkt meg akarta valósítani a Bibliát. Korábban is írtuk, hogy igen a Bibliában vannak próféciák, amik teljesültek. Ezzel az idézettel nem érvelsz amelett, hogy a király próféciát akart teljesíteni. Vagy ez is csak anyira érv, mint Tírusz esete.

    A jelenlegi felállásban azonban meg vana helye a szeretetnek, megbocsátásnak, bocsánatkérésnek, a kapcsolatok rendezésének, nem úgy ahogy a szülőket kizáró gyerek esetében.

    Túl sok olyan előfeltevéssel élsz, ami bevallásod szerint realista gondolkodásmódodtól távol áll, úgy mint belátás, tiszteletben tartás stb...

    A másik dolog, hogy én amikor ideális világról beszélek, akkor a mennyországról beszélek. A keresztyénség szerint a jelenlegi felállás koránt sem "jó". Hála Istennek ez el fog múlni.

    Korábban is beszéltünk a pokolról és az nem azért lesz rossz, mert Isten azzá teszi, hanem azért lesz rossz, mert ott már Isten kegyelmével nem lesz jelen, mert akik ott vannak, kimondták, hogy nem kell nekik Isten, ahogy te is teszed. Nem csodálkoznék, ha te épp egy olyan helyzetbe kerülnél, amit szeretnél, egy olyan Isten nélküli világba. Te azt szeretnéd és meg is fogod kapni. És pont az, hogy te tudod, hogy miért választod az Isten nélküliséget, van módod változtatni, de ha nem akarsz? Isten nem erőltet rád semmit. Tehát nem jó érv az, hogy akkor neked annyi, hanem azt kapod amit szeretnél.

    A Biblia sehol nem írja, hogy Istenből lenne teremtve a világ. Persze mivel te ehhez ragaszkodól, mást nem is tudsz elképzelni.

    A többire egyelőre azt tudom mondani, hogy bátran forgasd a Bibliát, ha Istent jobban megakarod ismerni. Rájössz, hogy pont, hogy a Biblia emberhez nem hasonlítja IStent, benne vannak a dolgok a végítélettel kapcsolatban is és még lehet sorolni. És akkor még azzal se vádolhatsz, hogy az én értelmezésemet erőltetem rád, amivel vádolsz az értelmezés kapcsán. :)

    Áldott Karácsonyi ünnepet és boldog új évet minden topiklakónak. Mert bár sokan lázadnak ellene, mégis jól érzik benne magukat :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák