Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18288 üzenetére

    Csak egy kérdés van most már, hogy akkor a prófécia teljesült be, vagy Nabukodonozor és Nagy Sándor passzióból könyvek történéseit másolta le...

    Ebben a világban szabad vagy, te döntöd el, hogy kussolsz vagy sem, nem vagy beszorítva mások kényének és kedvének.

    Ez az elméleti fizikai teória biztos tetszeni fog: [link]

    "többször is említettem már, hogy EBBEN én 1 pillanatig sem kételkedek
    az én gondom az, hogy még ehhez sem kell valóságosnak lennie sem Jézusnak, sem istennek..."
    A Krisztus megismerése által megváltozott élet, csak Krisztus által lehet. Ha Feri által változik meg az élete, akkor nem Krisztus miatt és fordítva. Csak azt lehet megismerni ami valóságos.

    Kezdjük ott, hogy ember nincs végtelen hatalommal, láthatatlan embert sem ismerek. Max olyat aki jól rejtőzködik. Csupa olyan tulajdonság amivel ember, de még földi élőlény se rendelkezik. Olyan sincs, hogy valaki semmiből valamit csinál, csak olyan hogy valamit-valamiből. És lehet folytatni, Isten nem ember.

    Nem azért nem bírjuk felfogni, mert nincs akkora értelmünk, hanem azért mert mi testbe zárt véges lények vagyunk, de Ő végtelen. Erre szokták azt a hasonlatot mondani, hogy egy pohárba beletölteni az óceánt. Mondhatod hogy addig kell növelni a poharat míg belefér, de akkor a pohár már óceán lesz és nem lesz különbség a kettő között, pedig az ember ember, Isten pedig Isten. Ez nem kellemetlen kérdés, csak válasz arra amit kérdeztél, hogy miben más Isten mint ahz ember, és ebben más. Ez legfeljebb neked kellemetlen, mert van a kérdésedre válasz, holott te azt reméled, hogy ezzel kellemetlen helyzetbe tudod hozni a keresztyéneket.

    "arra gondolsz, hogy nem mehetnek be oda, ahonnan kizárták őket?
    mert akkor vagy maguknak köszönhetik, a saját viselkedésüknek, hogy kizárták onnan őket
    vagy pedig ha "igazságtalanul" zárták ki őket, akkor normális esetben ők sem vágynának vissza ilyen helyre
    tehát vagy igazságosan müxik a rendszer, vagy legrosszabb esetben is nem lesz semmiféle hiányérzetük
    tényleg nem értem mi ezzel a gondod
    (de próbálom megérteni)"
    Persze, hogy maguknak köszönhetik, hogy kizárják őket. De szabadok arra, hogy azt csinálnak amit szeretnek (mondjuk gyilkolnak), de mégse szabadok, mert nem gyilkolhatnak, mert kizárják őket. Tehát nincs meg a szabadságuk. Persze gyilkolni rossz, de a te világodban, mindegy hogy milyen az ember, nincs erkölcsi mérce, csak az amit mindenki magának szab, ha gyűlölni akar akkor gyűlöl, ha szeretni akkor szeret. (ha jól értettem) Ezért adom én a szavazatom a szeretetre.

    Nem tudom milyen végzetségeid vannak, de ez így működik minden tudomány területen, ált. suliban kevesebbet tudunk mint gimiben, és ott is kevesebbet tudunk mint egyetemen és ha valaki még mélyebbre ás ott még többet tud mint egy Msc-s hallgató. Minden élőlény csoport evolúciós kialakulására más elméletek vannak és párhuzamosan több elmélet, lehet az ember kialakulásáról is több elméletet ismersz, az egyik afrikába teszi az eredetet, a másik közel-keletre, persze ott a vizimajom elmélet is és még lehet sorolni. Szerintem minden tanár elmondja, hogy utána lehet olvasni a dolognak, de a diákok 99%-a nem teszi meg.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák