Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #18285 üzenetére

    "Feláldozott rengeteg erőt és embert, hogy beváltson valamit?"
    nem
    ahogy így hirtelen utánaolvastam azért áldozott fel rengeteg erőt és embert, hogy leromboljon 1 konkurens kereskedelmi központot és 1 általa preferált város vehesse át annak a szerepét
    magyarul ez csak 1 újabb lépés volt a hódításai sorában
    az a furcsa AHOGYAN tette mindezt tírusz esetében
    "Nagyon érdekes, hogy ezek után Nagy Sándor olyat tett, ami nem volt rá jellemző, mintha ismerte volna a bibliai próféciát, azt szó szerint véghez vitte, amit Ezékiel könyvében olvashatunk s amit a próféta 300 évvel korábban mondott: A várost leromboltatta, a törmelékeket szétszóratta a tengerbe, még a város porát is lesöpörtette a földről. Ma sem épült azon a helyen város. Mindössze egy kis halászfalut találhatunk ott, ahol a halászok hálóikat szárítgatják, éppen úgy ahogyan a próféta megjövendölte."
    [link]

    "bár akkor nem kellene szerzett tudásokra hivatkoznod, bár akkor meg már nem kötekedhetnél :) De mégis megteszed."
    mert ugyanakkor van 1 - részletes ismeretek által még el nem homályosított - általános rálátásom a dolgokra:)
    ezt osztom meg
    mert gondoltam esetleg érdekes lehet, kibukhat vmi
    (de ha nem, akkor kussolok)

    "Vannak biztos dolgok a világon. Mint a kislányod, a feleséged, saját magad. Stb."
    és ha mindezek is csak 1 "mátrix"?
    te álmodtad már azt, hogy ébren vagy?
    vagy azt, hogy felébredtél az álmodból, pedig nem is?
    én már igen
    és akkor az egymillió forintos kérdés az, hogy honnan tudhatjuk biztosan, hogy ez egész általunk valóságként megélt dolog tényleg valóság és nem csak vmiféle hihetetlenül jól felépített virtuális valóság?
    mert szvsz sehonnan
    és ebben már mindkét táborból értettek is egyet velem mások is

    egyébként tudod milyen hülyeség jutott eszembe megint mostanában?
    hogy isten egyetlen igen huszáros vágással elejét vehetné az őt esetlegesen érő ÖSSZES vádnak
    (pl annak is, hogy a "megkérdezésem" nélkül teremtette meg)
    mégpedig azzal, ha valójában mindez az egész meg sem történne...:)

    "Akad olyan ember aki Krisztust megismerve lett jó."
    többször is említettem már, hogy EBBEN én 1 pillanatig sem kételkedek
    az én gondom az, hogy még ehhez sem kell valóságosnak lennie sem Jézusnak, sem istennek...

    "Mit értesz vadonatúj alatt?"
    vmi vadonatújat:)
    mert isten jelen tudásunk szerint nem egyéb, mint 1 nagyhatalmú, láthatatlan (hellyel-közzel) jó ember

    "Túl van az értelmünkön."
    tehát megteremtett bennünket
    arra hogy együttműködjünk vele
    de mindenható mivolta ellenére sem adott akkora értelmet, hogy fel bírjuk őt fogni?
    hát...oké
    vagy esetleg ez is csak 1 újabb jó kis joker-szöveg a kellemetlen kérdések rövidre zárásához?

    "A több ezer éves hinduizmus és sintoizmus megmaradt sokisten hitnek"
    akkor talán azok maradtak meg, amik nem változtak
    és azok tűntek el, amik igen
    amikből lett ez az új egyistenhit
    vagy mittudomén
    de vmi ilyesmi lehet az élővilág evolúciója is - ha létezik ugye:
    az "tűnik el", amiből vmi új lesz
    a változatlan pedig marad változatlan

    "Szabad akaratot adsz az embereknek de szabadságot nem"
    arra gondolsz, hogy nem mehetnek be oda, ahonnan kizárták őket?
    mert akkor vagy maguknak köszönhetik, a saját viselkedésüknek, hogy kizárták onnan őket
    vagy pedig ha "igazságtalanul" zárták ki őket, akkor normális esetben ők sem vágynának vissza ilyen helyre
    tehát vagy igazságosan müxik a rendszer, vagy legrosszabb esetben is nem lesz semmiféle hiányérzetük
    tényleg nem értem mi ezzel a gondod
    (de próbálom megérteni)

    "a sok elmélet közül csak egyet mondott el neked."
    akkor legalább ennyit hozzáfűzhetett volna
    de nem tette sem ő, sem a középikolai tanárom, sem az egyetemi biosz tanár
    de nem gond, most akkor tudomásul vettem, hogy többféle elképzelés is létezik

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák