Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #16573 üzenetére

    Most hétvégén nem leszek. De ígérem válaszolok. De kb Humának írt válaszaimban benne van a neked szánt válaszaim töredéke. Addig is emészgesd azt a gondolatot, hogy "az ember szívének minden gondolatja szüntelen csak gonosz" azt hiszem ezt már felfedezted magadban, ez már egy jó pont. Kb. világos már neked így is, hogy minden ember elpusztulhatott volna ezerszer, mert ahogy a te szívedben is ott van a gonoszság úgy mindenkiében ott van. Szóval a csoda az az hogy még élünk :) Az ember önkényes gyilkolását a jogos büntetéssel nem keverném, más lemészárolni egy családot és más meghozni bíróságon ítélettel. Isten ez utóbbit teszi. Amire ti Humával mindig hivatkoztok az ártatlanság, de nem tudjátok semmivel se igazolni azok ártatlanságát...

    Isten teremtette pont Az ember pedig elcseszte, szabad akaratából, akkor most ki is a hibás? Az ember szabad akaratából dönthetett volna jól is, de nem akart. Kié a felelősség?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #16573 üzenetére

    Na visszatértem a hosszú hétvégéről. Látom nem tétlenkedtetek.

    Néhány észrevétel ami aközben értett meg, míg pihentem:
    IIII bármennyire is tárgyilagos próbálsz lenni feltűnt, hogy a Bibliából féligazságokat emelsz ki és azzal ostorozod Istent, a keresztyéneket. Az elején ez szimplán csak tudáshiánynak gondoltam, de visszaolvasva elvileg "jó" bibliaismerettel rendelkezel. Tehát szándékosan ferdítesz... ez provokációnak jó, és érdekes területekre vihet, de mivel ez könnyen cáfolható ha valaki ténylegesen utána néz a dolgoknak már inkább szánalmasnak tűnik. Lehet folytatni, mert a kommunkiáció nem szakad meg, csak mindig ugyan azt kell leírnom :) Olvasd el a Bibliát :) És ha már megtetted akkor figyelj oda arra amit olvasol.

    "pl milyen szemtanúkra és milyen külső megerősítésekre, hitelesítésekre gondolsz"
    A szemtanuk azok voltak, akik jóváhagyták az evangéliumokat. Amikor a keresztyénség el kezdett terjedni, már Jeruzsálemben is csak 3000 férfi + nők gyermekek kezdték el követni Jézust, és még abban a században megjelentek az evangéliumok, tehát ha abban hazugságot írtak volna le nem terjedt volna. A külső forrásokkal kapcsolatban pocokxx leírt. [link] A külső források és a belső hitelesség egymást megerősítette. A számodra ellenőrizhetetlen és hiteltelennek tartott infókról beszéltél. Ezért erősítettem meg, hogy igen a keresztyénség komoly történelmi alapokon nyugszik, nem az van, hogy néhány ember kitalált valamit és azzal szédít embereket.

    "én is azok közé tartozok, akik szerint ez az egész talán mégsem olyan "jó"
    és ne is menjünk el abba az irányba, hogy ő nem ilyennek teremtette
    ő teremtette
    pont"

    Tehát itt jön be a képbe, hogy te megint jobban tudod, hogy mi van, nem érdekelnek az érvek, nem érdekel a Biblia... Csak azt nem tudom hogy honnan veszed? Ez simán csak beleböfögés a világba, hogy engem nem érdekel semmi, nekem van igazam és mindenki hülye aki nekem ellent mond, pláne ha keresztyén... Javíts ha tévedek. Mitől vagy ennyire önkényes?

    nem tudom hogy mondjam finoman, de sztem ez a rész sem feltétlenül így értendő
    sztem nem azért hozza fel rájuk is, mert róluk is gondoskodni akar
    (hiszen róluk ugye előbb-utóbb egyértelműen nem fog
    akkor meg hol a következetesség?)
    hanem mert szükségszerű
    ugyanis csupán arról van szó, hogy még nem kapálta ki őket a többiek közül
    és EZÉRT kapnak egyelőre ők is a napból, esőből, stbbő

    Ha megnézed a beidézett Bibliai vers előtti verseket egyértelmű hogy nem erről van szó. Ezt te találtad ki, ez jól illeszkedik a gonosz isten képedbe, csak kár hogy nem tudod igazolni.

    "erről a sátánt kellene megkérdezni, vagy ádámot, vagy a kánaáni népeket, vagy szodomaiakat stb"
    Tehát te azt mondod, hogy ezeknek az embereknek semmi felelősségük nem volt? Ahogy Ádám, úgy kánaán és szodoma is saját akaratából cselekedett. Valahol írja a Biblia, hogy Istenben élünk és mozgunk, ez az Ő világa, a teremtményei vagyunk, és ha bármelyik teremtmény próbálja magát innen kivágni akkor megsérül. Tudod mi a szodómia? Említetted hogy a ne paráználkodj parancs tette be neked a kaput. Neked nem jelent semmit az házastársi hűség amit ez a parancs véd? Ami véd téged, védi a párod és véd más embereket, hogy ne romboljátok az emberi kapcsolatokat? Persze lehet hogy ezt te valami iszonyat bezártságnak élted meg, az lehet...

    A bűn az Istentől való elszakadtság állapota. Ekkor kezd el az ember saját indulatából ölni, emberi kapcsolatokat összetörni, lopni, hazudni, megcsalni a számára legszeretettebb személyt... a lista majdnem végtelen. Istennel való kapcsolatra lettünk teremtve, de mi az ellen lázadunk. Mintha egy hal azt mondaná, hogy nem akar a vízben élni, vagy egy ember hogy nem akar többet levegőt venni. Isten csapásokkal figyelmeztet, hogy ezt nem lehet sokáig csinálni, de mi akarjuk :) A végén így is úgy is megfulladsz. De Isten felkínálja a visszatérés lehetőségét. És ez nem az a fajta hajbókolás amiről Huma is beszélt, a keresztyénség nem az, hanem az hogy a helyedre kerülsz és jól érzed magad, és ha egy finom étel után azt mondod, "köszönöm ez finom volt" az nem a szakács előtti meghódolás, hanem hála a jó ételért.

    "mindig is voltak gonosz emberek, mindig is lesznek
    te el tudsz képzelni 1 olyan pillanatot, amikor kivétel nélkül minden egyes ember az volt a földön?
    hogy mást ne mondjak a csecsemők is?
    megvan az a kép a titanicból, amikor a halott anya a karjában tartja a halott csecsemőjét?
    mégis mit kellene ahhoz elkövetniük, hogy TE így büntesd őket?
    (na most majdnem...de még mindig nem )
    "
    Te mondod ki, hogy mindig is voltak bűnös emberek a földön. Igazad van. Te magad ítéled el őket. Egyébként Isten látja mindenkinek a szívét és látja mindenkinek a jövőjét. Az Istentől való elszakadottság mindenkinek a vérében benne van, a csecsemőkében is. Egyébként megint kevered a szezont a fazonnal. Isten az embernek az ítélkezést megtiltja. Tehát nekem semmi jogom bűntetni és mivel próbálok ebben is engedelmes lenni meghagyom Istennek az ítéletet, Ő jobban tudja, hogy ki és miért érdemli meg. És az ember felelősségét ne hárítsd Istenre, 9-szer kapott lehetőséget a fáraó és még kitudja még előtte hányszor. Isten megbocsát és teljesen megbocsát (77-szer), de ahhoz oda kell menni hozzá, de még ebben is benne van a kegyelme, hogy sokáig oda lehet menni hozzá, de ha valaki nem akar oda menni azzal mit lehet kezdeni? Az ember Istennel való kapcsolatra teremtetett, ha egy virágot nem öntözöl elszárad. Ha nincs az embernek kapcsolata Istennel akkor meghal. De hála neki, ma ,ár mindenki hallhatja az evangéliumot és a lelkiismeret törvénye is dolgozik mindenkiben. Egyébként ha az életnek nincs értelme (ateizmus) akkor miért is kellene egy csecsemőnek életben maradni (költői kérdés... ha csak egy ösztönös állat vagy minek akadékoskodni lelki dolgokon).

    "ezt így mondják?
    (mert ugye ha mindenkit kiírtott volna, azzal azt is elismeri, hogy totális kudarcba fulladt ez a teremtésre tett kísérlete - mondom ezt teljesen higgadtan)
    "
    A teremtés nem fulladt kudarcba. És Isten teljes kiirtás nélkül is elismeri, hogy rosszra fordultak a dolgok, teljesen helyes kórképet ad akkor amikor azt mondja, hogy "az ember szíve minden gondolata szüntelen csak gonosz". Az embereknek nem kellett Isten és egymást kezdték kínozni. De Isten ezt nem hagyta és megfékezte a gonoszság terjedését. Nóéékban megmutatta szabadítását. Ezzel előre mutatva Krisztusra.

    "ez megint tűnhetne akár személyes sértődésnek is
    Jézust sokkal jobban megalázták és megvetették
    hol van megint a következetesség?
    vagy ez már a 78. megbocsájtás lett volna?
    (ha sértőnek érzel akkor vess 1 pillantást magadba is:
    nem lehet hogy azért, mert vhogy kellemetlen, amiket mondok...?)"

    Elizeus Isten szolgája, Jézus maga Isten. Isten a szolgáját védi, magát nem... Ugye, ugye...
    Nem kellemetlen amit mondasz, csak látszik, hogy egy magad által kitalált istenről beszélsz és nem a Biblia Istenéről aki az egy élő Isten.

    "pedig azt hittem, hogy az egyiptomi elsőszülöttek után világos
    (látod?
    kihozod az emberből az ideget )
    "
    És itt megint csak magadat idegeled. Az önkényes gyilkolászás és a jogos ítélet között komoly büntetés van. A kánaániak által legyilkolt emberek csak pusztán heccből haltak meg, az egyiptomiaknál a jogos ítéletet szenvedték el.

    "akkor még egyszer megkérdezem mély tisztelettel:
    és mit tehettek erről mondjuk a legyilkolt csecsemők?
    mondjuk azok, akik nem a fáraóra szavaztak a választáskor?
    vagy a lemészárlásukat túlélő anyák, apák?
    "
    A vezetők felelősek a népért. A drogos anya felelős a torz csecsemőért. Az ember szeretné hárítani a felelősséget de nem lehet. Egyébként teljesen jogos lenne az egész, ha nem lett volna figyelmeztetve az egész nép. Mindenki tudta mi fog következni, csak nem vették komolyan. (elmenekülhettek volna egyiptomból stb...)

    A jogosság ellen még mindig nem tudtál érvet hozni, mindig csak ez a szerintem, stb dolgok jönnek. Biztos nagyon jól megszervezett életed. sehol nem írtam, hogy a csecsemők gyilkolászását helyeslem. Isten se örül annak, hogy az ember ennyire hülye. De mivel igazságos a következményeket el kell viselnünk. Na ez nem tetszik nekünk. De Jézus azért halt meg, hogy a mi hülyeségünk törlesztve legyen, sőt igazából ez nem is elég, mert folytatnánk tovább még ha a számlánk nullázva is lenne, de képes minket a jóra indítani, hogy ahelyett hogy bántjuk egymást tudjuk szeretni egymást.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák