Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz Huma #16495 üzenetére

    Írtam korábban is, hogy nem egészen pontos volt a kérdésem. Persze a haláltól való félelem oké, de mi a csudának gondolkodnak az emberek a túlvilágról? Minden vallásban...

    A Biblia egy könyv, ami Isten szava kijelentése (a hitelességéről már oldalakat írtunk, a makacsságodat csak te tudod félre tenni.) A gyülekezet emberek csoportja akikben Isten munkálkodik Szent Lelke által, ha ezt látni szeretnéd bizony oda kell menni... (valamitől félsz?)
    És biztos vagyok benne, hogy csak azt hiszed nem történt semmi, Isten meg fogja magát mutatni neked.

    llll
    Amit írsz az pontosan igaz pl. a görög vagy római istenekre, azok éppen úgy viselkednek mint az emberek. Hazudnak, csalnak, megölik saját apjukat a hatalom érdekében, piperkőcök, nárcisztikusak, irigyek, sóvárognak stb, stb...
    Szerinted a keresztyénség Istene, azaz az egy élő és igaz Isten miben antropomorf? Ismered egyáltalán? de jogos az észrevételed, mert az ember Isten képmása, de ha megnézed a Bibliát akkor láthatod, hogy az emberben felsejlenek Istenből dolgok, és nem azt látod mint pl a görög, római, germán isteneknél.
    Egyébként miért söpörsz le az asztalról egy megalapozott kutatásokat tartalmazó könyvet? Mi alapján gondolod, hogy számodra érdektelen adatok bizonyos tények?

    D1rect
    "Ígéretekkel lehet hatni az emberekre, ha nagy előnyt ígérsz sok mindenre rá lehet venni az egyén."
    Ebből gondoltam azt, hogy az emberek azért kerülnek a mennybe (nagyon jó dolog). És ezért cserébe be kell tagolódnia az egyházba. Ha nem erre gondoltál akkor valamit félre értettem.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák