Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azvagyok

    csendes tag

    válasz pocokxx #15587 üzenetére

    Ha elolvasod Máté 23 fejezetét abból kiderül, hogy a vallásvezetőknek mondta, hogy ne hivassák magukat Atyának.
    A dogma vallási értelemben olyan tanitás ami nem támasztható alá a Bibliából, pl háromságtan.

  • szoke12

    őstag

    válasz pocokxx #15587 üzenetére

    Várjál. Lemaradtam. Hogy jön ide a családfő? A szövegkörnyezetben hol van?
    Jézus nem a tanítványaival beszélt? Nam nekik mondta?
    És nekem a "senkit" után nincs zárójelben semmi. Neked van? Ezt nem tudtam.

    Kymco:
    Személyeskedés? Nicsak. Lazán kimondod itt bárkire, hogy nem keresztény, hazugságban hisz, meg van vezetve, és még sorolhatnám. Erre amikor visszakérdezek, az már személyeskedés. Ez igen. Bár már megszoktam.
    Szóval, csak hogy választ is kapj:
    (mintha eddig semmire nem kaptál volna semmire)
    Szeretnék Bibliából idézni. Ha nem gond, nem idéznék egy egész fejezetet. :)
    Az Efézus 4:5-6 leírja, hogy "egy Úr, egy hit" (pocokxx: a 6-os vers neked is hasznos lehet)
    Te magad is írtad, hogy nem ugyanabban hiszünk, vagyis a hitünk sem ugyanaz. A reménységünk sem ugyanaz. Márpedig a Biblia csak egy reménységről beszél. Tehát maga a Biblia is kijelenti, hogy egy igaz hit van. Minden vallás más hit. (Nyilván azért alakul meg egy vallás, mert másban hisz, mint a többi)
    A jó vallást a "gyümólcseiről lehet felismerni". Kezdődhet az azonosítás.
    Egyébként Jézus megjövendölte, hogy sok hamis próféta lesz. És van is.
    Jézus idejében hány igaz vallás volt? Pál idejében? (Csel 9:2)
    Jézus elvetette a hamis tanításokat. (Máté 23: olvasd el az egészet inkább, nehogy sértődés legyen)
    Szerintem nem kell magyarázat.

    Ez a "nincs" nem lepett meg. Miértre nem is várok.
    Nos. Értelmetlennek találom, hogy válaszoljak. Látjátok rászántam az időt. De nagyon jól tudom, hogy ha az egész Bibliát kiidézném, az sem lenne elég. Bármire válaszolok, valaki úgyis beleköt.
    Akkor meg minek írjak, ha nem érdekel senkit a válasz. Na ez az előítélet. Kialakult benned/bennetek egy kép, élvezitek, hogy beleköttök, de esélyt se adtok válaszra. Vagy inkább úgy mondom nem vesztek róla tudomást.
    Akinek nem inge, ne vegye magára.

    És kymco. A stílusodról. Olvasd vissza a hszeid. Szerinted sugárzik belőlük a szeretet? :F

    "Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

Új hozzászólás Aktív témák