Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #15462 üzenetére

    gondolom a csillagos eg is iciripiciri boldogsagforras. tegyuk fel felneztem az egre tegnap este a teraszomrol, es boldog voltam.
    de ha valami embertelen bortonbol szoknek ugy hogy artatlanul ultem husz evet es a 800 meteres szar csovon keresztul kusztam mire kijutottam a masik vegen es utana az egre nezek, no, az a csillagos eg lesz a legboldogabb csillagos eg a vilagon. pedig tok ugyan az az eg!

    lehet hogy te pont ugyanazt a boldogsagot erzed allandoan, de szite biztos vagyok benne hogy masok engem is beleertve neha boldogabbak neha kevesbe boldogok ugyan azokat az esemenyeket tapasztalva. es a korulmenyeket elemezve en arra jutottam amivel te nem ertesz egyet, megpedig hogy a kihivas katalizalja a boldogsagot. a monotonitas egyfajta kihivas. tehat a monotonitas is katalizator.

    ennel logikusabb lepessort nem birok felallitani :)

    --
    a zeneszekkel kapcsolatban azt hiszem... elofordulhat hogy tevedesben vagy par dologban. csak a lenyegre koncetralok:

    "Ezért van az hogy zenész abból lesz aki le tudja rövidíteni a tehetsége miatt a monotonitásból származó időt, lásd zeneiskolai példa."
    egy szint utan kb 2-3 ora napi gyakorlas az ami egyaltalan szinten tart es nem fejlodsz visszafele.
    cziffra 6-8 orat gyakorolt naponta. antal imre erre mondta neki: dehat akkor neked nincs eleted! mire cziffra azt mondta: imre, nekem ez az eletem. oscar peterson 6 ora (gyerekkoraban reggeltol sotetedesig jatszott mikor tehette). ella fitzgeraldrol mondta ha jol emlekszem joe pass hogy allandoan enekelt, dudolt, neha kiszolt a surubol hogy "mit szolsz ehhez", egyszeruen ez volt az eletformaja.

    de, beszeljen helyettem pat metheny, hiszen csodalatosan megfogalmazza:
    But in the process of putting this speech together, it has forced me to really examine a few details about what has been particularly significant for me, as an individual, in this life that I have been having as a musician. And the results of this self-examination process getting ready for this speech, were interesting to me. Because for as much as I can stand here and claim to be a successful player, with Grammy awards and winning polls and now honorary degrees and all that stuff; one very fundamental thing has not changed, and I realized that it will never change, and that is this—that the main thing in my life, even as I stand here right now, right this second, is that I really need to go home and practice.
    [...]
    The thing for me, and the good news, is I realize that for whatever benefits I've gotten from being a musician in a material sense, or in the form of recognition, the fundamental reward that I still get the most satisfaction from, is the process of what being a musician is. It is that need and desire to want to go home and practice that's the coolest thing. The part where you start with nothing, have a musical idea or vision or aspiration, and through discipline and organization and preparation, and especially inspiration, you finally end up with the capacity to do something that you didn't know you could do.

    ahogy irja: a gyakorlas nem csak annyi hogy leulsz es jatszod amit mar tudsz. a gyakorlas celja a fejlodes es fejlodes nincs kihivas nelkul. egy szint utan mar magadat tanitod ezert magadat vezeted bele a nehezsegekbe. a zeneiskola/tanar csak nagyon az elejen tud segiteni.

    "A boldogság csak feledteti a monotonitásból származó lelki fásultságot."
    ha megengeded ellentmondanek: abszolut de nincs lelki fasultsag. sot, lelki felfrissules van. a zeneszek nem mazochistak (valamint a balettancosok es kofaragok sem) :)

    a titoknak szamomra ez a nyitja: a gyakorlas MAGA a zeneles. nem a szinpadon a 2 ora jatek, ami csupan a "hozadek", hanem a tizezer ora.

    --
    szoval hogy rogton meg is fogalmazzam altalanosabban ezt a kisse talan nem hetkoznapi allitast:
    altalanossagban mondva a tanulas a cel (es nem egy velejaro hozadek).
    a tudomany a mellekes hozadeka a tanulasnak (es nem a cel).

    ezert aki a vegso tudasert, vagy azok elismereseert akar tanulni az csalatkozik, feladja, vagy boldogtalan lesz egesz eleteben mert delibabot kerget.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák