Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz hallari #12287 üzenetére

    Pál apostol leírja a rómaiakhoz írt levélben, hogy minden ember szívébe be van írva a törvény, így Isten közvetlenül is meg tud ítélni bárkit, nem kell hozzá evangélium
    Na álljunk itt meg. Két dolog van:
    1. Mindenki kárhozatra van ítélve, aki nem keresztelkedik meg vagy nem követi Jézust
    2. Elég jó embernek lenni, mert Isten igazságosan ítél
    Ez a kettő ellentmond egymásnak. Nagyon jó lenne, ha legalább ti, keresztények képesek lennétek eldönteni, hogy most akkor azok az amerikai őslakosok, akik nem részesültek az isteni örömhírben (vagy részesültek és ennek köszönhető haláluk) azok akkor hova jutnak a túlvilágon. Átalában az első verziót mondja mindenki, amikor szóba kerül a világ nagyobbik része, aki ez alapján önhibáján kívül elkárhozik, akkor jön a 2. verzió, ami ugyan ellentmond az 1. verziónak, de hát ilyen ez a keresztény logika :D .

    A Krisztus utáni I-II. században egész távoli, ázsiai helyekre is eljutottak misszionáriusok, imán el tudom képzelni, hogy némelyek tettek egy óceániai körutat
    Én azt is simán el tudom képzelni, hogy ellátogattak a Marsra. Próbáljuk már szétválasztani a valóságot attól, amit mi elképzelünk magunknak.

    ELVILEG lehet, hogy nem, de amikor a gyakorlatban találkozom vele és vitatkozom a benne hívőkkel, mindig ugyanazok a sztereotip vádak jönnek elő
    Hát a Biblia szövege sem változott sokat az utóbbi 1500 évben, a most kifogásolt hiányosságok ezer éve is benne voltak, gondolom innen világos, hogy az ellenérvek száma is korlátos.

    Az eszmerendszer és az indokok a legritkább esetben térnek el, hiszen sokkal egyszerűbb egy filozófus által kreált indokot előrántani és bizonygatni, mint saját verzióval állni elő
    Ööö hova szeretnél ezzel kilyukadni?

    'exkluzív' ateizmussal még nem futottam össze.
    Ahogy már írtam: az ateizmus teljesen pontosan Isten (vagy más neki megfelelő transzcendens lény) létezésének tagadását jelenti. Hány fajta exkluzív ateizmust szeretnél? :)
    (Ha még mindig nem érted, miért fasság, amiket számon kérsz, gondold végig ezzel az analógiával: a világ különböző vallásai tévécsatornák. Az ateizmus az, amikor kikapcsolod a tévét. Én egyféleképpen tudom kikapcsolni a tévét. És te?)

    Idézőjelben írtam az állatot, bár látva Hitler, Sztálin..
    És amúgy van korreláció az ateizmus meg a gonoszság között? Azt tudtad, hogy Hitler nem igazán volt ateista? Egyáltalán, nem érzed egy kicsit visszásnak, hogy az én ateizmusomat párhuzamba vonod egy tömeggyilkos erkölcsi értékeivel, aki mellesleg ateista volt?

    NÉZZ CSAK SZÉT! Amióta a pénz az isten, a hit, a szeretet pedig kihalófélben van az emberek közül, hogy néznek ki a társadalmak?!
    Bezzeg régen minden olyan jó volt, hiszen volt hit és szeretet, aminek erejével legyőzték a gonoszkodást, kegyetlenkedést, háborúkat és szenvedést. Ja, várj, mégsem volt így.
    Már írtam korábban ebben a topikban más embernek: mutass egyetlen egy olyan történelmi időszakot, ahol a vallások pozitív hatással bírtak a társadalomra és amiben a vallásnak köszönhetően az embereknek jobb életük volt, mint most. Egyet mutass.

    "(Amúgy jól érzem a fenyegetést, hogy veszélben az életem, amit csak úgy tudok rendbehozni, ha én is elkezdek beszélgetni a saját láthatatlan barátommal a mennyben? )"
    Igen.

    Nahát, nem pont ugyanennek a hozzászólásnak az elején írtad azt, hogy Isten majd közvetlenül meg tud ítélni, és ehhez nem kell még evangélium sem? Ez tényleg így megy, hogy van két egymásnak ellentmondó rész a Bibliában és pusztán a helyzettől függ, hogy ezek közül melyiket hirdeted megfellebbezhetetlen igazságként?

Új hozzászólás Aktív témák