Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Psych0

    őstag

    válasz hallari #12262 üzenetére

    "A Biblia szempontjából nyilván elítélendő az erőszakos "térítés", én magam sosem tettem ilyet, és nem is bátorítottam erre senkit."

    Akkor mivel magyarázod, hogy az újszülöttek 95%-át megkeresztelik ma Magyarországon? Mi ez, ha nem erőszakos térítés, hiszen a gyerek nem tud ellenkezni.

    "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

  • cucka

    addikt

    válasz hallari #12262 üzenetére

    "A Biblia szempontjából nyilván elítélendő az erőszakos "térítés", én magam sosem tettem ilyet, és nem is bátorítottam erre senkit."
    Persze, olvastam, de azért valahogy mégsem a történelmünk sötét bűnös foltjaként értékelted ezt az eseményt a hozzászólásodban. :U

    és nem úgy állok hozzá, hogy na és, max. megszűntünk volna létezni. Ez egy elég cinikus, felsőbb érdekeket semmibevevő magatartás.
    Azért nem úgy állsz hozzá, mert nem szűntünk meg létezni. Ha megszűntünk volna létezni, akkor pontosan annyira foglalkoztatna a téma, mint amennyire most ebben a helyzetben a trák nép foglalkoztat, vagyis semennyire - így a gondolatmeneted lényegében a saját farkába harap.

    Az István korabeli politikát meg ne keverd ide, népirtást (ill. annak bűnös elhallgatását) tisztességes ember nem kever össze ilyesmivel.
    Nem szeretnék semmit összekeverni, 2 dolgot állítottam:
    - A népirtás egyidős az emberiséggel, az ókorban is irtották egymást a különféle népek és a jelenkorban is irtják, függetlenül a földrajzi elhelyezkedéstől, vallástól vagy akármitől. Az összekeverés nálad történt, amikor bármiféle összefüggést sejtettél a kereszténység és a népirtás, mint történelmi események/jelenségek között.
    - Az uralkodók és döntéshozók mindig a saját érdekeik szerint cselekednek, nem pedig erkölcsi útmutatások szerint. Ez egyaránt igaz István Királyra, a XX század véreskezű diktátoraira és a katolikus egyházra is.

    Az orosz kormány az 1990-es években 200 ezres adatot közölt az ortodox egyházra nézve, de ez magába foglalta a templomi szolgálók számát is.
    Nem szeretném senkinek a halálát/nyomorát mérlegre tenni, de a szovjet rezsim áldozatainak száma tízmilliós nagyságrendű.

    Legközelebb meg a cinikus, kötözködő hajlamaidat máshol éld ki.
    Csak abba kötöttem bele, amivel nem értettem egyet, a cinizmus pedig talán oszlatja egy kicsit a tömjénfüstöt. Azért ismed el, kevésbé lenne szórakoztató ez a fórum, ha mindenki egyetértene :) .

Új hozzászólás Aktív témák