Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz kymco #10774 üzenetére

    Nem hisztiztél, hanem fölöslegesen kisarkítottad, mintegy olyan szavakat a számba adva, amiket nem mondtam. Például lúzer, stb.

    Egy nap 24 óra. Régen is annyi volt, és ma is. De ha nem pont annyi, akkor két napfelkelte közti idő. Ha Isten szó szerint diktálta, akkor nyilván figyelt erre a részletre. Ha pedig nem volt értelme, miért ezt a szót használta, miért volt fontos az időintervallum megjelölése?

    Egyébként egy eldöntendő kérdést tettem fel, hogy hiszel-e abban, és úgy, ahogy leírtam. Nem vitára hívtalak, hanem egy borzasztóan egyszerűen megválaszolható kérdést tettem fel. Ehelyett elkezded magyarázni, hogy akkoriban más volt 1 nap jelentősége.

    Ha kétségbe vonod, hogy 6x24 óra alatt teremtette, akkor a többi részletet hogy tudod mégis szó szerint elfogadni? Vagy, ha nem, akkor ezt miért nem akarod elárulni nekem?

    De elfogadom, nem akarsz egyértelmű választ adni. Euchinak sem adtál ilyen választ.

    A vitából kiszállhatsz, nem kötelező ;)

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Borosz

    senior tag

    válasz kymco #10774 üzenetére

    Példa az időszámításra Istennél:
    Zsolt. 90.4
    Mert ezer esztendő előtted annyi, mint a tegnapi nap, amely elmúlt, mint egy őrváltásnyi idő éjjel.

    2Pt. 3.8
    Az az egy azonban ne legyen rejtve előttetek, szeretteim, hogy az Úr előtt egy nap annyi, mint ezer esztendő, és ezer esztendő annyi, mint egy nap.

    Igaz nem "milliárd"-ok szerepelnek itt, de azt hiszem az Ige a különbségek nagyságrendjét akarja megláttatni velünk.

Új hozzászólás Aktív témák