Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #10314 üzenetére

    Az csapda, hogy támadhatatlan vagyok? Csak mert azok a gondolatok régen megalapozottan, és keményen ülnek bennem, amiket senki nem tud megdönteni?

    Jó lenne, ha most együtt ott tudnánk lenni, amikor az első protestánsok Isten ihletésére kivitték a templomokból a bálványokat. Szobrokat, amik előtt térdelnek emberek, és pénzt visznek nekik, fogták és kihányták.

    Ti állandóan közbenjárókat kerestek, Jézus helyett, aki az egyetlen közbenjáró! Atyáitok vannak, az egyetlen Atya helyett. Nyilvánvaló bűnök vannak ott, és ti mindezt elbagatellizáljátok? Jó lenne felébredni.

    Vannak dolgok, amiben én is bizonytalan vagyok, de amiben 100%-ig biztos vagyok ne próbáld bennem megingatni, mert nem fog menni.

    Jól tudom, hogy a protestáns ember mindig a katolikusok ellen van. Mert irritálja az a protestánsokat, hogy a szakadékba rohantok, miközben olyan gőggel beszélten Istenről, evolúcióról, mintha ti is ott lettetek volna.

    Aztán, ha nem tetszik valami, ki az első, aki a másikat ítélgeti? Ti!

    Velem példálózol? Ne tedd! Mert rosszkor hozod fel a nevem mindig!

    2007-05-06 óta itt!

  • euchi

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #10314 üzenetére

    „Gondolkozom, elmélkedem.”
    Ennek örülök, de mi lenne, ha ezt úgy csinálnád, hogy a fejedben lévő hitbeli meggyőződés nem állna folyton az utadba?
    Lásd alant:
    „Mivel bízom benne, és elfogadom, hogy mindenható, nem látok semmilyen akadályt felemelhetetlen kő legyártására, aminek a felemelése megsértené a felemelhetetlenséget.”
    Pontosan erről van szó. Nem tudod felfogni, és nem azt gondolod át, hogy egyáltalán igaz lehet-e amit hiszel, hanem kivéded, egy számodra magyarázatot nem igénylő, irracionális állítással. Így megmaradhatsz a hitedben és legalább agyalnod sem kell rajta.
    „A hit eszköze viszont lehetőséget ad a megfoghatatlan megragadására.”
    Nekem csak azt sikerült az imént bebizonyítanod, hogy számodra a hit lehetőséget ad arra, hogy ne kelljen gondolkodni. De lehet, hogy ugyanazt írtam, mint te, csak kicsit kevésbé elegánsan. ;)
    „Egyetlen érv marad, a spagetti szörny. Az meg elég kevés, egy több ezer éves vallás mellett, amire két másik nagy világvallás is rá rímel.”
    A Spagettiszörny nem érv, hanem paródia. Gondolom ismered a történeti hátterét. Néha a humor célravezetőbb, mint az észérvek.
    Érvek vannak bőven, csak csődöt mondanak a hívővel szemben, mert előbb utóbb belebotlunk egy fentebb említett Jolly Jokerbe, amivel nem lehet vitába szálni, mert úgy van és kész. Mondhat bármit a másik, akkor is a hívőnek van igaza, mert olyan nincs, hogy amiben addig hitt, az nem igaz. ;)
    Tovább vannak a tiednél sokkal régebbi vallások, melyek nem is rímelnek olyan szépen a tiedre, így amit mondtál, annak nincs nagy súlya.
    „Ha valamit szeretnél, akkor számodra céllá válik az eredmény.”
    A cél a fejlődés. Ez neked is, nekem is célom. Mindenki máshogy képzeli el. Az eredményt majd meglátjuk. Lehet, hogy rosszul gondolom, és ez nem fogja eredményezni a vallások visszaszorulását, de ennyi tévedés engedtessék meg nekem, nincs kristálygömböm, amiben látom a jövőt.

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #10314 üzenetére

    "csak akkor lehet célság mentes eredmény a vallástalanság számodra, ha nem szeretnéd a bekövetkezését (azaz semlegesen állnál hozzá)."
    csak vicceltel de ez a legertekesebb gondolat itt mostansag. a celtalansag (semlegesseg) hozza az eredmenyeket az elet minden teruleten.

    nicht kompot

Új hozzászólás Aktív témák