Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy érdekes problémába futottam:
    Ma hoztam haza egy FSP 350-60APN tápot (Asrcok 785gmh, Athlon X3 proci, 2x2 g ram, samsung hd501 vinyó mellé), beszereltem, majd kb. fél óra használat után kékhalált kaptam, ami azért érdekes, mert az elmúlt 1 évben (win7) ilyet soha nem tapasztaltam.

    Leszedtem pár benchmark és egyéb progit, és érdekes értékeket kaptam:

    BIOS-ban, 12V: 12.46V
    CPUID HW Monitor: 12V: 1.9(!!!) V
    System Info for Windows: 12V: 13.16V
    PC Wizard: 12V: 2.06 V
    Sandra: 12V: 2.43V

    Az 5V, a CPU 1.4, a 3.3 mind gyönyörűen +-2-3%-on elmennek, és minden progi ugyanazokat az értékeket írja rájuk ki, a 12V viszont ezeket az értékeket produkálja.

    Ami még gyanús, hogy pénteken vettem új memóriát (kingmax tinybga 2gb), viszont egész hétvégén gond nélkül használtam a gépet vele, persze ezek után a memtest is meglesz legkésőbb ma éjszaka, de térjünk vissza a tápra).

    Ezután visszatettem a régi tápon (CoolerMaster RS-380, sose volt vele gond), erre is megnéztem, mit írtak a progik:

    BIOS: 12.3V
    HW monitor: 2.34V
    SIW: 12.99V
    PC Wizard: 3,06V
    Sandra: 2.34V

    Szóval most elkezdtem gyanakodni arra, hogy elromlott a fesz.mérő szenzor (két hónapja vettem az alaplapot...), és van még egy hibás memóriám.... de ahogy említettem ez utóbbit a memtest remélhetőleg kideríti majd.

    Viszont a feszültségértékek ilyen szintű különbözőségét, és ingadozását végképp nem értem, tud valaki bármit hozzászólni a dologhoz, mi okozhatja a fals értékeket, és véletlen-e hogy pont most halt kékhalált a gép?

    Köszi!
    ui: képet is tudnék mellékelni, de higgyétek el hogy igazak az értékek :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák