Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.j

    nagyúr

    Egy kis segítségre lenne szükségem.

    Itt van nálam egy próbagaris alaplap, de gondjaim vannak vele, bár az eladó szerint a lap hibátlan .....

    A főbb hardverek:
    - a proci E8400
    - a memók Crucial Ballistix 1066MHz, amik a P35-DS4 lapban ragyogóan mentek
    - a vga EN6600.... Silent
    - a táp AOpen 350W, ami a gép átszereléséig tökéletesen működött egy másik konfigban.

    A gép elindítakor (minden alapon, CMOS Reset!) 15-20 rövid szaggatott sípolás után kis szünet majd újra 15-20 rövid szaggatott sípolás. Volt amikor ez folytatódott, volt hogy ilyenkor elindult a gép, de ez utóbbi csak ritkán történt meg.
    A neten található hangjelzés erre a jelenségre táphibát ír, de:
    Amikor az alapbeállításokat a biosban megváltoztattam, akkor is ue-t csinálta, csak ha az újraindulást követően a biosban a tuningra figyelmeztető piros ablakot az Esc gombbal megszüntettem, majd a Save & Exit Setup-al ezt elmentettem, ill. kiléptem a biosból, akkor ezt követően már hibátlanul bebootolt és működőtt a gép. Sőt az újraindításoknál sem sípolt és megtartotta a módosított bios beállításokat!
    Viszont ha lekapcsoltam a gépet és ki idő mulva újra be, akkor minden kezdődőtt előlről.

    Amivel eddig próbálkoztam:
    A memókat cserélgettem majd átraktam a másik foglalatokba, de semmi.
    Majd amikor kivettem egy memót és csak eggyel próbálkoztam, akkor órákig tartó próbálgatások (ki be kapcs, újraindítás) tökéletesen működött a gép.

    Mivel a hibakód (hangjelzés) táphibát ír, ezért a tápot elvittem egy computer bolt szervízébe, ahol azt bemérték és hibátlannak találták.
    Ennek ellenére megkérdezném a hozzáértőket, hogy szerintük mégis lehet táphiba (hangjelzés!) vagy ez kizárható?!?

    Köszi a segítséget.

    :U

    Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Új hozzászólás Aktív témák