Új hozzászólás Aktív témák

  • Doom

    aktív tag

    Sziasztok!

    Elnézést, ha nem jó helyre írok, de sürgős segítség kéne.
    Most rakom össze új gépemet, és a következő probléma állt elő. Van egy Asus X1950Pro videokártya és egy 410W-os Chieftec táp. A baj az, hogy a táp 3x2-es csatija nem megy bele a videokártyába, mivel az egyik ''dugó'' négyszög alakú, holott a videokártya csatlakozóhelye szerint lesarkazottnak kéne lennie. 5 dugó stimmel, egy nem. Nem fordítva akarom berakni. A kérdés, hogy ha lereszelem és bdugom a videokártyába ezt a csatit, működni fog-e, ha nem, akkor lehet-e baja a videokártyámnak?

    A másik kérdés, hogy a táp fő alaplapi csatlakozóján (2x10-es) a 12V-os aljzat egy kicsit mintha égett lenne, ezt valszeg a régi lapom okozta (de azzal még működött). Ez baj-e, lehet-e baja ettől az alaplapomnak? Valszeg most is működne, mert mikor összedugtam a gépet (az újat), arra panaszkodott, hogy a videokártyába nem dugtam be a tápot. Viszont a régi gépnél ritkán előfordult olyan, hogy rossz érintkezés miatt nem indult el a gép, csak ha megpiszkáltam a tápcsatlakozó zsinórját. ez lehetett ettől?

    Köszi:
    D

Új hozzászólás Aktív témák