Új hozzászólás Aktív témák

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    Helló urak, hozzátok fordulok valószínűsített tápos problémával!

    Hozzámkerült nemrég egy 1950Pro kártya és továbbadtam.Magamnál leteszteltem, AtiTool, DMarkok, játékok 16x12&HDR, minden f@c@ volt.
    Elkerült az új tulajhoz,ma hív, hogy AtiTool artifact ~15perc után alapórajelen.
    A történethez hozzátartozik, hogy eredetileg az X850XTPEmet vette volna meg, de az egyáltalán nem üzemelt nála :o Nálam azóta is hibátlanul megy bármikor :U

    Naszóval 1950Pro,ami állítólag hibázik. Nálam nem artifactolt 3 óra után sem, szóval meg vagyok győződve a hibátlanságáról. Okozhatja tápelégtelenség?

    A srác gépe: Giga 945P lap, D820 proci , 1GB memó, 1950Pro ugyebár, 1 HDD&ODD, floppy, USBs egér/bill. ennyi. És a táp: Chieftec 360W.

    Létezhet, hogy a 360as Chieftec a probléma forrása nála? Nem tudom mennyire orbitális a fogyasztása a D820nak Nomeg a 360as Chieftecnek a 12Vos ága hány A-es Mert a vidkarihoz olyan tápot ajánlanak, aminek ez az értéke 28A...

    Nem tudok beszélni most a sráccal, mert melózik, de felnéztem a Chieftec oldalra és az egyetlen 360Wos leírásában ezt találtam:
    HPC-460-202DF +5V/36A +3.3V/28A +12V1/17A +12V2/15A
    Tehát két külön 12Vos ág, összesen 32A/205W terhelhetőséggel.
    Nekem úgy rémlik, hogy van ennél régebbi 360as Chieftec is, jól sejtem?

    Namost ha feltételezem, hogy ilyen tápja van és két ágról külön dugó beszalad a VGA tápátalakítójába, akkor az elegendő kell legyen a számára. Lehet probléma az, ha csak egyik ágra köti rá?(Hiszen a nagyobbik is csak 17Aes)
    Persze ez nem jelenti azt, hogy esetlegesen nem kevés-e a táp a gépéhez összességében, ill. nem-e a fos alaplapja az oka mindennek. Vagy mindkettő ;]

    Szerintetek :F

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák