Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabtom

    senior tag

    Sziasztok!

    Problémám akadt a gépemmel, és azt hiszem, a táp a ludas:

    Tegnap este játék közben (Europa Universalis 3) egyszer csak lekapcsolt a gép. Semmilyen jelzést nem adott az alaplap, és a Win sem. Visszakapcsoltam, és ment tovább. Viszont észrevettem, hogy a tápból alig fúj ki levegőt a ventilator. Egy Superflower 400W-ról van szó, állítható fordulatszámmal (silent, turbo, automata). Sosem kapcsolgattam, mindig turbón ment vagy automatán. Most viszont bármit nyomok, nem változik a fordulatszám (nagyon alacsony).

    További infók:

    Kb 1 hónapja passzívan hűtöm a CPU-t (3200+, no tuning), és az alaplap is passzív hűtésű (Abit AN8-SLI). A ház elején két 90mm venti fúj befelé, alacsony fordulaton, és csak a tápra bíztam a hátsó kifújást, hátul nincs másik venti. Korábban egy 120mm volt a CPU-n, és van egy 90mm a ház tetején is, ezeket most nem használom. Lehet, hogy túlmelegedett emiatt? A CPU és lap hőmársékletek 40-42fok körül maradtak (terhelve), úgy tudom, ez nem sok, ezért nem gondoltam, hogy baj történhet. Lehet, hogy ezzel már megfőtt a táp ventiszabályzója?

Új hozzászólás Aktív témák