Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Terapeuta

    őstag

    Sziasztok,

    lehet láma kérdés lesz, sosem használtam vakut, most kaptam egyet kölcsönbe, és nem tudok "Av" módban használni/fényképezni: irreális, több másodperces rekeszidőket határoz meg (viszont kevesebbet, mintha vaku nélkül fényképeznék), a vaku szerintem jól villan, a kép pedig a bemozdulást tekintve akár jó is lenne.

    Canon 5Dclassic, 430exII.
    Vaku ETTL-ben, a gépen cf-ben:
    Fash sync speed in Av mode: Auto.
    Flash firing: Fires
    ETTL II:Evaulative

    Automatában működik (minden 1/60-dal lő, a legtágabb rekesszel, jól kiexponálja szerintem).
    A vakut mindig elsüti. A zoom érték:fixen valamennyit kijelez a vaku, tekergetem, nem reagál.

    Hol a hiba?

    [ Szerkesztve ]

    Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

  • Terapeuta

    őstag

    válasz *Ropi* #7627 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm. Annak örülök, ha a derítés ilyen mód van támogatva, ezt a hétvégén akkor kitapasztalom. A magyarázatod által megértettem a manuálban leírtakat (és értem, "Av" módhoz miért említi az állványt :B .

    Visszakérdeznék: az általad leírt 2. pont azt jelenti, hogy nekem "M" módban kell tennem a gépet? Én csak azt szeretném, hogy a kép ne legyen bemozdult (használati eset: beltér, valamilyen világítás, gyerek cikázva rohangál akármerre, a fotós viszonylagos fotelnyugalomban próbálja a gépet a gyerek felé tartani), legyen fix a rekeszidő (mondjuk 1/100) így ha a gyerek a fő téma, Őt kiexponálja a vaku, a hátér meg lesz olyan, amilyen(re beállítottam a rekeszt, és időt)

    (bár nem írja a manuál a "Tv" módhoz, de akkor az is hasonlóan működik, mint az "Av")?.

    [ Szerkesztve ]

    Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

  • Terapeuta

    őstag

    válasz *Ropi* #7629 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm, működik :)meglepő módon.
    A linkért pedig külön köszönet (pedig olvastam, csak akkor még vaku nélkül).
    Vonulok a YONGNUO topikba rádiós kioldót és vakut nézni.

    Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

  • Terapeuta

    őstag

    válasz *Ropi* #7631 üzenetére

    Köszönöm a tippet. Akkut és töltőt már is vettem.
    Ma egy kicsit "tapiztam" a gépet, lőttem néhányat. Most nézegetem vissza PIE- val (nem gondoltam volna soha, hogy a fényképezőgépben van hőmérő). A derítéssel vannak gondjaim: a diófa nagyjából megy :) ha közben nem vonul el egy kisebb hidegfront a nap előtt.
    A gyerekkel már viccesebb volt. Ő egy percre se áll le, mozog: hol beleszalad egy pofánvakuzásba, hol egybeolvad a háttérrel, és a vakuból nem látni semmit (a vaku max hatótávolsága nagyon változó volt). Azt szeretném elkerülni, hogy a vaku szétlapítsa a színeket (nem tudom, hogy a fakó színekre valamilyen színszűrő segít-e).
    A vakun -2 kompenzáióról indultam, -3 lett a vége.
    A gépen -2-ről indítottam de arra jutottam, hogy jobb, ha a háttér ki van expózva, úgy nem tűnik vakusnak a kép. Ezt még próbálgatom, szerintem ez akár plusszos is lehet (1/3-2/3).

    A derítéshez alapvetően jó volt a -3, de a nagyon direkt napos részekhez kevés volt: a napos részen megmaradt a beégés.

    Ezzel nem tudom, mit lehet kezdeni...

    Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

  • Terapeuta

    őstag

    Sziasztok,

    én is szeretném kipróbálni, mit tudnék kihozni egy egyszerű "stúdió vakuzásból", amíg nem tudom, mi lesz a végeredmény, a lehető legolcsóbban. Van egy 6D + hozzá van egy 60-as yongnuo vakum. Van még egy állványom a fényképezőgéphez. Semmi más.
    Szeretnék valami hasonló szintre eljutni: [link] rögtön a videóban elkészített kép.
    Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

    1. Milyen háttér tudja kihozni ezt a szép "rusztikus" hátteret ami a videóban? Illetve mi a javasolt legkisebb méret (ha ez a dedikált háttér megkerülhetetlen), amelyet a gyakorlatban is lehet használni? A szép háttereknek szép ára van...Egy arany, vagy vmilyen derítőlap....működőképes lehet?
    2. Ahogy nézem az erről szóló videókat, az érzésem, hogy a fényformálóknál a méret a lényeg...reálisan, mekkora méret az ami a vakumat is figyelembevéve jól tudna működni otthon egy nappaliban. Ez pl tetszene: [link] mert minden benne is van (állvány nem) de kicsinek tartom (?), illetve
    3. indirekt ernyőben is gondolkodtam mivel az egyszerű összeszerelés szempont: [link] vagy legalábbis azt gondolom, hogy annak kellene lenni.
    4. A vakutartó állványnál van amire érdemes figyelni. Ezt néztem: [link] vagy [link]

    Egyenlőre otthon, szobában próbálkoznék, a 6 éves gyerek lenne a fő téma.

    Ha esetleg tudtok olcsóbb ötleteket, azt szívesen venném (ha épp felhozza bármelyikőtöknél a google rekláma)...

    [ Szerkesztve ]

    Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

Új hozzászólás Aktív témák