Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bitfarkas

    őstag

    válasz m6sport #228 üzenetére

    A(z egyedüliként használt) vaku nem igazán a portré és tárgyfotózás eszköze. A makrohoz pedig szinte kizárólag a körvaku jó.
    A választáshoz nem tudok közvetlen tanácsot adni, leírom a saját tapasztalataimat. Egy C 420 ex-el fotózok 300D-vel. Beletellt jó pár felvételbe, mire nagyjából megtanultam. A tapasztalatok:
    Automata (vaku és gép egyaránt) üzemmódban gyakran nem üzembiztos a dolog. Előfordulnak beégések, meg alulvilágított expo is bőven. Hogy a két automatika cseszik-e ki e egymással, nem tudom, de én áttértem a manuális üzemmódra 1/100-ad feletti idővel és a mélységélesség által megkívánt rekesszel. A többit meg rábízom a vaku automatikájára.
    A fényerő 8-as rekesz esetén (telével) akár 10-12 méteres távolságig is bőven üzembiztos, így nem feltétlen indokolt a Sigma plusz teljesítménye.
    Inkább a feltöltési idő lehet a lényeges, mert ha fullra kihasználja a tárolt energiát, jó pár másodpercig béna kacsává válhat az ember.
    A vakuval üzembiztonság és (legtöbbször) pontosság tekintetében elégedett vagyok, de azért a felvételi viszonyoktól függően többször előfordul, hogy adott pontra történő (elővillantás) méréssel csinálom meg a képet. Pár száz expo kell a dolog kiismeréséhez, addig az ember gyakran nézegeti a felvétel után megjelenő szintdiagramot, vajon jól találta-e ki a dolgot..

  • pitman

    őstag

    válasz m6sport #228 üzenetére

    Úgy látom, hogy a Sigma plusz funkcióit nem igazán használnád ki. Ha indirekt világításban gondolkodsz, akkor esetéeg jól jöhet a kicsit nagyobb fényereje.
    Makro és tárgyfotóhoz, mint előttem is említették, nem a legideálisabb választás egyik sem, viszont megfelelő fényterelőkkel, diffúzorokkal (akár házibarkács kivitelben is) igen szép eredményeket lehet elérni bármelyikkel. Hasonlóan a körvakukhoz, de itt egy kicsit gondolkodni is kell előtte (viszont olcsóbb).
    A sigma töltési idejére nem emlékszem, a 430 teljes kisülés után 3-3,7 mp alatt feltölt, kisebb villanás esetén pedig gyakorlatilag azonnal kész a következő képre. Jelentősen gyorsabb a 420-asnál és még manuális módja is van.

  • csiga997

    őstag

    válasz m6sport #228 üzenetére

    Esküvőkhöz: vedd a legnagyobb teljesítményű vakut amit a pénzedért kapsz és egy külső battery pack-et. A többihez lényegében mindegy, esküvőkön (templomiakon főleg) azonban minden plusz fény jól jön.
    Azt se mondanám, hogy makróhoz csak körvaku lenne a megfelelő, sőt! TTL szinkronzsinór plüsz vakuállvány és hajrá.

Új hozzászólás Aktív témák