Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz péter007 #1060 üzenetére

    Na ja, a beépített mókusvakítók kb. 3 méterig hatásosak, utána teljes sötétség. :U A vörösszem-hatásmechanizmus a következő: minél inkább egy optikai tengelyen érkezik a vakuból a fény a szembe, és kerül vissza az objektívbe, annál inkább láthatóvá válik a szem belső felülete az üvegtesten keresztül. A szem hátfalán lévő hajszálérháló vörös színe verődik vissza leginkább, ezért látjuk pirosnak-vörösnek. Pár méteres modelltávolságnál megoldás rá, hogy távolabb helyezzük a vakut az optikai tengelytől (hotshoe-ba illesztett rendszervaku, vagy a kameráról levett, távolabb lévő vaku), vagy indirekt villantunk, de ilyen nagy távolságnál ez már nem hatékony, lesznek nyusziszemek bőven.

    Előre mondom, 35-ért nem fogsz olyan vakut kapni, ami megfelel az igényeidnek, a duplájából már talán (használtan). Rendezvényfotókhoz mindenképpen nagyteljesítményű (nagy kulcsszámú) villanó kell, ha még gyorsat is akarsz, rendesen a zsebed mélyére kell nyúljál a plusz akkupakkért is. Azt konkrétan nem tudom, hogy a D40 tud-e commander módban master lenni, de ha igen, akkor az SB-800-at vedd használtan. Ha nem, akkor tökmindegy, ígyis-úgyis kell valami köztes médium, ami átviszi a jelet a váz és a vaku közt, akkor meg bármi lehet a másik végén. :) De erről majd valamelyik Nikonos kolléga felhomályosít, én Canon-hívő vagyok. ;)

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák