Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PpenoO

    őstag

    Üdv!

    Rendelkezem UPC digital bronze előfizetéssel amihez adtak egy mediaboxot. A gondom a következő:

    Ügye ez a box rendelkezik egy scart be és kimenettel. Értelemszerűen a kimenetet kötöttem rá a tv-re a bemenetet meg a dvdre.

    Ha dvdt akarok nézni sajnos betorzít a hang, villódzik a képernyő a színek torzulásával egyetemben és egy függőleges szellemképféle csík fut végig a képernyőn folyamatosan jobbról balra. Direktbe a tvre dugva a dvd lejátszót természetesen a probléma megszűnik. Áramtalanítottam, cseréltem scart kabelt de a hiba nem oldódott meg.

    Találkozott már valaki hasonló jelenséggel? Egyszerübb lenne arra hivatkoznom, hogy ez nem egyedi eset és ilyenkor mi az eljárás, minthogy küzdeni a szerelővel, aki lökné a hülye dumát, hogy nálam a hiba... Utoljára a lassú netem illetve a hiányos csatornakiosztás miatt fordult elő, hogy a szerelő jött a nevetséges kifogásaival/baromságaival ( szar a kábel a falba, a wifi-s router bezavar stb) azután többszöri kérésemre, hogy csekkolja már le a UPC központi dobozt, kiderült hogy a dobozban futó kábelemen felejtettek egy szűrőt.. Kérdem én, amikor bekötötték, akkor mi a ..szt csináltak? :U

    Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol tájékoztattak, hogy mivel a digitális tv adással nincsen gond ezért nem tudnak küldeni szerelőt csakis pénzért, ez nem tartozik a "garanciális feltételekbe"... ezen egy kicsit berágtam és miután sikerült megértetnem szerencsétlen ügyfélszolgálatossal, hogy a hiba a mediaboxban van és az nem megoldás, hogy minden dvd nézés alkalmával a tv mögé bújva átkössem a scartokat, sikerült elérnem, hogy kiküldjön egy szerelőt, viszont azt nem tudta megerősíteni, hogy a szerelő hozni fog magával egy új mediaboxot...a hülyeség netovábbja :F Azon márcsak jót röhögtem, hogy a beszélgetés végén persze rám akart tukmálni telefonos előfizetést, így legközelebb ingyen tudunk beszélni... :C

    Elég bosszantó, hogy nincs lehetőség a munkalapomat átvevő szerelővel való kapcsolatfelvételre körülbelüli vagy pontos időpontot egyeztés gyanánt. 4 órákat kell otthon ülnöm arra várva, hogy a szerelő megérkezzen... :W pláne akkor, amikor a hiba NEM az én készülékembe van. :((( Persze csak is munkaidőben jönnek, ezért az embernek szabadságot kell kivennie...olyan nincs, hogy 18tól 22ig.. vagy reggel 6tól 10ig.. Ráadásul úgy beszélnek az emberrel az ügyfélszolgálatosok mintha a seggükből rángattak volna ki és megsértődnek ha hasonló hangnembe válaszol az ember nekik.

    Ebböl is látszik, hogy az ügyfél csak addig fontos, ameddig alá nem írja a szerződést..utána meg bekaphatja...bármilyen problémával fordul az ember a UPChez, a hozzáállás nem abban merül ki, hogy proaktív hozzállással próbálják a felmerült problémát megoldani, hanem, hogy nehogy véletlenül is bármit kelljen csinálni, te vagy a béna, virítsd a lóvét.. Tisztelet a kivételnek, de 95%ban az ügyfélszolgálatosok ennél a cégnél sajnos ilyenek, lehet előírásból..

  • PpenoO

    őstag

    válasz Gubek-Einste #200 üzenetére

    Próbáltam úgy is, nem lett sokkal jobb, a hang ugyanúgy torzít, a kép villog, színek elmennek, visszajönnek, felerősödnek, a szellemkép sáv meg csak picit halványabb de ugyanúgy folyamatosan végig fut a képernyőn...

    forrest85: :DD Látom te sem beszéltél még sosem velük. Rajtuk már tényleg csak röhögni/sírni lehet ha nagy kaliberű cég szolgáltatásáról, termékéről van szó: Nem tehetünk semmit, törődjön bele, legközelebb legyen okosabb, ha eljárást indítunk nem lesz belőle semmi etc. Ráadásul ezt dupla pénzért csinálják: 1. alapfizetésük 2. + amit zsebre tesznek xyztől hogy így álljanak hozzá. Persze ha Laci bácsi kifőzdéjét nyomják fel mert vizes volt a sör, nah ott aztán tudnak keménykedni...Szánalmas banda.

    [ Szerkesztve ]

  • PpenoO

    őstag

    válasz forrest85 #202 üzenetére

    1. 2db 80cm-es újszerű kábel scart csatlakozóval ellátva, ami a dvd-mediabox-tv közt teremt kapcsolatot.

    2. Szellemkép, hang torzulása és a többi jelenség csak és kizárólag dvd lejátszásnál jelentkezik, digitális tv adásnál minden oké, úgyhogy a coax kábelnek semmi köze nem lehet a jelenséghez.

    3. Ugyanazt a 80cm-es scart kábelt használtam a felmerülő jelenségnél a dvd lejátszó és a mediabox között, mint amikor direktbe rákötöttem a dvdt a tvre. A direkt kötésnél megszünt a hiba. Megjegyzem pincéből előkotortam még pár scart kábelt de a probléma nem oldódott meg.

    Ezekután + Gubek-Einste visszaigazolását is figyelembe véve, azt hiszem belátható, hogy a mediabox a ludas.

    [ Szerkesztve ]

  • PpenoO

    őstag

    válasz szelidorzo #205 üzenetére

    A kábelekre a garancia az az, hogy direktbe kötve a tvre semmilyen hibát nem tapasztalok egyik kábellel sem. Kép kristálytiszta, hang tökéletes.

    Pace SD mediaboxról van szó, amit a kedves szerelő volt olyan szíves és összekötött a tv-vel meg a dvd-vel.

    Most jelenleg nem áll módomban a box kézikönyvét megnézni, amit neten találtam eddig róla, az csak annyit ír, hogy TV kimenet meg DVD, de hogy az kimenet vagy nem, arról nem szól a fáma:

    [link]

    [link]

    Most beszéltem az ügyfélszolgálattal, ahol megerősítették, hogy a csatlakozó bemenet és hogy jól van összekötve a rendszer:

    Dvd jel ki - boxba be, box jel ki - tvbe be.

  • PpenoO

    őstag

    válasz szelidorzo #207 üzenetére

    Ez kezd egyre érdekesebb lenni.

    Tegyük fel, hogy a te állításod az igaz, akkor a szerelő és az ügyfélszolgálat is egy idióta volt.

    1. A legtöbb dvd lejátszónak (ami nem felvevős) csak 1 scart kimenete van mint az enyémnek.
    2. A legtöbb CRT tvnek 1 scart bemenete van, mint az enyémnek, de nem sokáig... ;)

    Elég nagy baromság a UPCtől egy olyan box forgalmazása ami nem a fenntieket veszi alapul ...pláne ha:

    1. Ahhoz, hogy dvdzni tudjál a tv-n is csatornát kell váltani... A másik, általad rossznak ítélt bekötéssel meg semmit nem kell csinálni csak megnyomni a dvd gombot meg a play gombot a UPC távirányítón.

    2. Van felvevős boxuk is és elég nagy pazarlás lenne ha az a DVD kimenet csak is recording funkciót látna el.

    Bevallom őszintén rég kötöttem scart rendszert de emlékeim szerint ha egy foglalat kimenet azon be nem megy semmi, pláne nem jön ki ugyanaz a jel egy másik kimeneten.

    Remélem hogy ki/bemenetről van szó és a boxal van gebasz.

    Este hazamegyek és nekiesek, aztán ha nem jutok semmire a szerelőre bízom, remélem az jön aki elöszőr bekötötte mert akkor visszakérem a jattot, mivel a te állításodat alapul véve szarul kötötte be :DDD

  • PpenoO

    őstag

    válasz villamos #215 üzenetére

    Persze, nyilvánvaló.. Ki kellett eresztenem a gőzt, ennyi. Bocsi, ha ezt itt követtem el.

    Nah megyek is a pinyóba a box kézikönyvéért.. :U

  • PpenoO

    őstag

    válasz szelidorzo #210 üzenetére

    A kézikönyv szerint tényleg kimenet..márcsak az magas, hogy mehet be rajta a jel és jöhet ki a másik kimeneten :U .

    Tegnap leugrottam Saturnba, vettem egy scart elosztót (HAMA 21 pin plug-os 1 dugasz - 3aljzat), ezzel se mentem sokra. Rádugtam a dvd-t meg a box-ot és a következőt tapasztaltam:

    dvd megy faszán, box meg csak akkor ha a dvd is be van kapcsolva és akkor 2 képem van egyben... dvd-t kikapcsolva a box jele nem megy át rajta... :O .

    Érik az új TV :))

  • PpenoO

    őstag

    válasz szelidorzo #229 üzenetére

    Üdv!

    Igaz, hogy a te voltál a felbujtó de szó sincs kárpótlásról hiszen amit vettem az közösítő. Direkt néztem a különbségeket vásárláskor és olyat vettem amibe több eszközt kell beledugni a foglalatokba és a kimenő scart csatlakozót meg a tvbe. Volt olyan is amivel egy jeladót lehetett több tvre szétdobni. Még rajz is van a dobozon ami 1 tv-t és 3 eszközt mutat (ps2, vcr, dvd). Ennek ellenére splitternek van elnevezve...úgyhogy repül vissza a Szaturnuszra :DDD

    Mindjárt itt a szerelő, ugyanis, ahogy már említettem, az ügyfélszolgálatos (a második) állította, hogy bemenetről van szó és ha ilyet tapasztalok akkor az box hiba, úgyhogy küldi a szerelőt. Meglátjuk...

    Mindenesetre le a kalapom a hozzáállásodhoz, beböfögök ide, témázgatunk, szó nélkül veszek egy szart erre te felajánlod, hogy megtéríted. :R

  • PpenoO

    őstag

    válasz szelidorzo #235 üzenetére

    Hát semmi sem változott...

    A szerelő azt mondta, hogy jól van bekötve, azaz a foglalat bemenet/kimenet. Kicseréltük a boxot, a hiba megmaradt. 1x találkozott ilyen jelenséggel, 1 hete. Ott a scart->rgb átalakítás megoldotta a problémát. Ezen a tv-n nincs rgb, úgyhogy szoppantyú...

    Az elosztó meg nem jó. Transzportálom magam a Szaturnuszra, ha jól emlékszem nem volt kapcsolós fajta. Remélem visszakapom a pénzem, aztán lehet matatni neten, szaküzletekbe...alig várom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák