Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Martin Eden

    tag

    válasz ^Boss #28296 üzenetére

    Én pont a múlt héten cseréltettem egy ugyanilyen Cisco ugyanilyen tápját a Teréz körúti ügyfélszolgálaton. Ez előzmény annyi volt, hogy vagy két hete reggel arra keltem, hogy nincs net, a Cisco meg rendellenesen világít. A 15V-os táp cincogott, mint egy egér, és 35V volt a kimenő fesze, amikor rámértem. Kicsit paráztam, hogy lehet a modemet is megfektette, de miután összebarkácsoltam egy nagyjából megfelelő kimeneti feszt adó nagyjából megfelelő csatlakozójú tápot, azzal rögtön talpra állt. Nagyjából egy hétig így is használtam, nem is volt vele semmi gond, de aztán ráérő időmben végül benéztem az ügyfélszolgálatra, mert mégiscsak jobb azért a gyári táp.
    A sorszámhívó mellett állt egy kedves/szimpatikus fiatal hölgy, kérdezte milyen ügyben. Miután mondtam miről van szó, nem is kellett semmi sorszám, nevemet sem kérdezte, csak elkérte a tápot, elment hátra és 1-2 percen belül hozott egy másikat és már mentem is a dolgomra. Bár amikor a tápot odaadtam neki, megkérdezte, hogy a modemet hoztam-e, mondom nem, mert annak semmi baja. Mondta nem is azért kérdezi, csak ha nincs náluk épp Cisco raktáron, akkor azt a tápot, amit nekem idead, nem fogja tudni kipróbálni, szóval lehet hogy a rossz tápomért cserébe egy másik rosszat kapok. Ez mondjuk így kicsit vicces, de aztán hátrament és hozott egy tápot, aminek semmi baja, ha minden igaz ki is tudta próbálni egy ciscoval abban a rejtélyes hátsó szobában. Hazavittem, azóta is azzal üzemel a verda. :))
    Előtte azért nézegettem, hogy mennyire lenne nehéz önállóan beszerezni a tápot, nem tudom ez a hirdetés aktuális-e, de ha igen, ez a bolt csak pár száz méterre van az említett ügyfélszolgálattól és csak pár száz forint a táp. [link]

    U.i. én rohadtul vigyázok magára a modemre. Már legalább 6 éve megy folyamatosan, igaz én úgy használom jó ideje már, hogy a fedlapot leszedtem, a hűtőbordára felcsavaroztam egy kisméretű ventit, ami valamikor talán egy északi hídon lehetett. A modem nyákján meg van egy kihasználatlan 4 tűs csati, aminek 2 lábáról pár voltot le lehet emelni. Épp arra elég, hogy elinduljon csak a venti szép alacsony fordulaton. Míg gyári állapotában szinte forró volt kívül a műanyag burkolat, így meg gyakorlatilag hideg a borda/proci. Egy usb b-s csatival még kulturáltabban meg lehetne oldani a venti tápját, de nem volt kedvem szétvágni emiatt egyet. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák