Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mekker

    őstag

    Sziasztok
    Nem tudjátok hogy lehetne elérni a UPC-s rádióadókat a TV-n kívül? Valahogy több értelmét látnám, ha lenne mondjuk lenne valami kódos rendszer, és azzal el tudnád érni valahogy az adást telefonról, gépről, vagy csak simán lenne egy ingyenes stream neten, úgysem fizet elő szinte senki sem csak a rádió miatt, és biztos lenne hallgatóság, mert van 1-2 nagyon jó tematikus csatorna, csak hát nagyon kényelmetlen ez a móka, hogy van egyetlen box a házban, és csak arról érhető el egy db tévén..
    (Nincs véletlen' a fórumon valami UPC-s marketing nagyfejes?:D)

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    Üdv!
    Egy DOCSIS 3-as modemünk van jelenleg (Cisco epc3208), 120-as csomagal. Le lehet ezt cseréltetni wifis variánsra (ha ige, hogy)? Kell érte plusz bérleti díjat fizetni, vagy valami?

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    Igazából a szomszéd miatt kérdeztem, hátha jobb, mint a 4000-res TP-je. Engem legfeljebb csak a wifree hotspotos dolog érdekelne belőle.
    Bár néha most is néha dobálja a netről a gépet a nem is tudom mennyibe kerülő Cisco modemmel, meg 14-15 ezres TP-Link routerrel. Szóval én már semmiben nem bízok..

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz RedHarlow #30014 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy a legtöbb routernél feleződik a megadott sávszél, tehát h mondjuk 300Mbps van ráírva, mint wifis jelátvitel, akkor azt csak full-duplexben tud annyit, azaz 150-et küld, 150-et fogad. Gyakorlatban meg szerintem ha 80-100-at tud mondjuk fogadni, az már elég jó. Ha nem így van, akkor sajnálom.
    600, vagy 1000-res elméleti jelátvitelt a 20-25 ezres routerek (pl. TP-Link, Asus) már tudnak, olyanokkal érdemes esetleg próbálkozni.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    Üdv!
    Cisco EPC3208 modemem van, de az utóbbi napokban vannak problémák a nettel (tegnap 400-as ping 10Mbit net, ma meg ~10-es ping, szintén 10/10Mbit net (120/10 helyett).
    Ezek az értékek mutatnak valamit?:
    Downstream Channels
    Power Level: Signal to Noise Ratio:
    Channel 1: 2.5 dBmV 38.6 dB
    Channel 2: 3.9 dBmV 39.4 dB
    Channel 3: 4.8 dBmV 39.9 dB
    Channel 4: 5.4 dBmV 39.4 dB
    Channel 5: 6.3 dBmV 40.3 dB
    Channel 6: 6.7 dBmV 39.9 dB
    Channel 7: 6.8 dBmV 39.9 dB
    Channel 8: 6.9 dBmV 40.2 dB

    Upstream Channels
    Power Level:
    Channel 1: 34.0 dBmV
    Channel 2: 33.0 dBmV
    Channel 3: 33.2 dBmV
    Channel 4: 33.5 dBmV

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz kabelmania27 #31151 üzenetére

    Próbálgattam már a vezetékeket átdugni, rebootolni routert, modemet több-kevesebb sikerrel.
    Érdekes, mert most mindkét gépnél rendes ping van, odafent 120+/10, idelent is most 40-45/10-et mér. Most már csak az a probléma, hogy ha megoldódott volna, miért van idelent 40/45? Oké, van ~10 méter UTP-kábel levezetve, de eddig minimum 80-90-100-zal szokott működni idelent is.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz kabelmania27 #31155 üzenetére

    Win7, gigabites alaplapi chip. A hardveren nem változtattam jó ideje.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz kabelmania27 #31157 üzenetére

    Érdekes, mert Speedtesten (Dunántúl, D-T köze) ahány szerver, annyifélét mutat, illetve elég ingatag. Például felmegy 95-ig, aztán visszaesik a 40%-ánál 70 alá a mérő (többinél is ilyesmik vannak).
    Nagyseedes torrentnél nagy nehezen ~80Mbit/s környékére ment fel szép komótosan.
    Igazából most már használható ismét a net, viszont nem igazán értem ezt a teljesítménycsökkenést. Kíváncsiságból - 10+-pár méter ethernet kábelen tud egyáltalán 30-50% veszteség keletkezni?
    Bár én más hardverre gyanakszom. (nem is a mai miatt, hanem az előző napok botrányos netkapcsolata miatt)

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    Most hozza a speedtest az elvárható eredményeket, a ping is alacsony, mégis vannak oldalak, amik elég lassan töltenek be. Vajon mi lehet a probléma?

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz club1 #31631 üzenetére

    Google public dns-t

    @gduck
    Nálam megy rendesen rajta minden (műsorújság)

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    Melyik most a legjobb, (nem külső) HDD-val szerelt készülék a UPC-nél?
    Most egy Cisco van, és szeretném tudni, hogy érdemes-e valamire cserélni.
    Van még itthon egy Horizon, amire megérné a másikat is cserélni, azonban a 2,5" külső merevlemez miatt ez viszonylag nagy pluszköltséggel járna. Van más alternatíva, vagy ennél csak gatyább készülékek vannak?

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz gduck #59906 üzenetére

    Miért? Ez is egy ócskaság, de legalább nem lógna le a polcról, nem zúgatná az egész szobát, kicsit kevesebbet is eszik standby, és valamivel gyorsabb is. Egyedül a kapcsolója, ami gagyi.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz gduck #59910 üzenetére

    A beszerelő is panaszkodott, hogy mindent kispóroltak belőle (hát még a külföldi Horizonhoz képest), de a Cisco is fényévekre van a minőségi terméktől. Valahol a kettőnk véleménye között van az igazság.

    Eredetileg a Horizon helyett itt is kártya lett volna, de azt mondták tavasszal, hogy hetekig várni kell rá, mert kifogytak. Most viszont hiányozna az 1 hétig visszanézős szolgáltatás, még ha csak heti 2-3-szor használom.

    Na mindegy, valószínűleg ősszel jön a mediacard, a box kapcsán meg marad a csodavárás, vagy a kompromisszumkötés. Utólag is köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz Ghostman78 #59922 üzenetére

    +1 a VPN-re. Mondjuk iskolai VPN-t használok, úgyhogy nem tudom, hogy van-e ingyenes (és használható) magyar VPN szolgáltatás. Ha hosszú távon vagy ott, akkor viszont 4-5EUR/hóért már biztos van.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    Sziasztok!

    Ciscós felvevős set top box távirányítóját sehogyan sem tudom hozzáállítani az új Samsung tévénkhez. Se kóddal, se a kézi keresős móddal.
    Elvileg a tévén keresztül is lehet irányítani a boxot, de valami miatt kb 3-ból 1x veszi be a parancsot a box (pl. csatornsváltás).

    Valami ötlet?

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    1. Belelapoztam a topicba, és ezek szerint nem mindenki örül a VTV doboznak. Ti lecserélnétek a Cisco felvevős dobozt? Igazából már a Ciscoban is kevés a 2 darab tuner. Ezzel lehet párhuzamosan felvenni két adást?

    2. Másik kérdésem, hogy mit lehet tenni, ha nem hajlandó kijönni a szerelő? Anomáliák vannak az internettel a szüleimnél, és nem én szeretném szabadidőmben szerelgetni.

    3. A ConnectBoxhoz képest milyen a Vodás modem? (ha egyáltalán tudunk váltani belátható időn belül...) A jelerősség sem az igazi, átlósan már nem viszi át maradéktalanul a jelet a házon.
    Eddig repeater módban használtam egy routert. Kellett a router máshol, plusz azt hittem, hogy az okozta a szakadozást, ezért jelenleg még a CB wifit használom, de ha ilyen f.s, akkor inkább visszakötöm a routert. Kapcsoljam ki az 5GHz-t, vagy mi tudna még segíteni?

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    válasz kabelmania27 #105026 üzenetére

    + @Misua

    Köszönöm a segítséget!

    VTV-hez érdekelne még, hogy tud-e párhuzamosan két adást felvenni? Ez lehet a fő dealbreaker.

    Visszakötöttem a routert, és akkor marad ez a modem, amíg lehet.

    Ha lesz rá lehetőségem, akkor megírom az értékeket és az elosztót.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • mekker

    őstag

    Most szembesültem csak vele, hogy a Horizon helyett van másik böngészős felület is. Hivatalos forrás csak annyit mond, hogy töltsem re a Vodafone TV appot, így egy magánember videója alapján kellett megtalálnom az URL-t.
    Pozitív, hogy lecserélték a Silverlightos szutykot, negatív, hogy egy egyszerű weboldal átirányításra nem voltak képesek.

    Nálam szintén WT1807 hibakódot dob, Windows 11, DVI-s üzleti monitorral (ergo nincs rajta HDMI). Amennyiben be van kapcsolva a 2. monitor (HDMI-s), egyből megy (tetszőleges monitoron).

    HDMI dummy monitor
    Ezzel a módszerrel érdemes lenne megpróbálkoznia, akinek hasonló problémája van. Másik megoldás az, hogy szoftveresen emulálsz HDMI kijelzőt.

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Új hozzászólás Aktív témák