Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attush

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van ez a jó öreg CH7465LG-LC boxunk a lakásba. Úgy alakult, hogy a leghátsó szobába kellett költözni egyéb okok miatt, ahol már szinte alig van wifi jel. Gondoltam segond, van egy jó kis db-s TP-Link routerem- rádobom, berakom a lakás közepére és lesz jel, mindenki boldog. Nyilván így egyszerűen megoldani nem tudtam. Utánaolvastam itt is és máshol is, ugye eljutottam odáig, hogy ezt nem lehet csak úgy modem módba állítani, ügyfélszolgálat tudja nekem átkapcsolni. Jólvan, hétfőn felhívom őket, de akkor ezek szerint azt utána nem fogom tudni megoldani, hogy a jelenlegi fehér csoda is sugározzon wifi jelet és az én TP-Link routerem is ossza tovább a hátsó szobában a jelet? Próbáltam fix ip-t kiosztani a routernek és azt engedélyezni a UPC boxban, de valamiért az sem akarja megoldani a problémát... Van arra mód, hogy úgy kössek mellé másik routert, hogy a fehér is router módban maradjon? Nincs kedvem ezért egy másik eszközt venni :R

  • Attush

    csendes tag

    válasz MadMancs #107524 üzenetére

    Az az igazság hogy ez minden további nélkül működik. Köszönöm!
    Viszont akkor átlagos felhasználó esetén nincs szerintem különös jelentősége, hogy modem módba atkapcsolva berakom mögé a routerem vagy egyszerűen ap módból továbbítom a jelet. Nyilván keletkezik némi zaj, de arra meg ott az automata csatorna kiosztás. Vagy ezen felül van jelentős különbség, egy a "ZécsBijÓGó+fakanal.hu" látogató háztartás esetén? :D

Új hozzászólás Aktív témák