Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Pietrosz #11541 üzenetére

    Azért itt is figyelni fogok. :P

    Továbbra sem oldódott meg minden. Tegnap éjszaka például kemény 5/1-et hozott a 120/10-es net. Nem tudom, hogy ez a többek által is jelzett hiba miatt volt-e, vagy csak úgy egyébként, mindenesetre nem kicsit idegesítő. Végső elkeseredésemben lehet újrahúzom a teljes lakás kábelezését, azokkal az eszközökkel amiket kabelmania ajánlott a másik topikban. Próbálom utolérni a UPC-seket, hogy nézzenek rá maguk felől, hogy mit látnak, de eddig semmi reakció a vonalaik nagyon zsúfoltak, nem álltak velem szóba. :N

  • imibogyo

    veterán

    válasz kabelmania27 #11832 üzenetére

    Tényleg nem ide tartozik. De azért reagálnék. Előre jelzem, hogy nem húzok egyik oldalra sem (utálom a gazdasági és politikai dolgokat egyaránt), szóval nem azért mondok ellent, szimplán, csak mást tapasztalok.

    Akkor van ez úgy, ahogy írod, ha relatíve "nagy fogyasztó" az ember (mondjuk egy tisztes méretű családi házban, vagy nagyobb lakásban), akkor előjöhet csökkenés, de egyébként nem nagyon, csak papíron. Nekünk például a lakásban kb. 2k-t "csökkent" a költség az összes számlánkon összeadva (az előtte történt sorozatos emeléseket figyelembe véve, meg semmit sem, sőt.... Ezért is az idézőjel.

    Csakhogy még az esetlegesen tapasztalható csökkenés, sem mutat önmagában semmit sem, mert a másik oldalon meg ott vannak a mindenféle "csökkentés" (vagyis a valójában máshonnan történő elvonás) következtében kialakult plusz terhelések az emberek oldalán (banki költségek, vagy a benzin árába épített irdatlan tételek stb.). Röviden, kisebb, átlagos kiadású családok esetében nem, hogy csökkent volna a havi kiadás, hanem pont ellenkezőleg.

    Én 3 éve vezetem az összes kiadásunkat egy Excel táblában és ha csak a víz, csatorna, gáz, elektromosság, gáz, banki levonások és benzin sorokat nézem végig (tehát a személyünktől "erősebben változó" (kaja, ruha, mozi, ajándékok stb.) költségeket nem, akkor bizony egy gyönyörű szép görbét tudok felrajzolni, ami sajnos nem lefelé konyul, mondjuk drasztikusan felfelé sem megy, de azért folyamatosan nő kisebb ingadozásokkal, ami természetes, de a trend az látszik. Szóval rezsicsökkentés ide, vagy oda, ha mindent össze adunk egy család esetében, akkor egyre drágábban élünk egységnyi fogyasztási modellre vetítve.

    Amikor felkerültem feleségemmel három éve Budapestre 35-40 ezer Ft között megoldottuk a kis lakásunk rezsijét (24 nm) plusz a tankolásokat. Két hónapja (úgy, hogy mi nem lettünk más emberek, szinte pontosan ugyanannyit fogyasztottunk mindenből, mint a 3 évvel azelőtti feljegyzett alkalommal (ezt is vezetem, még a tankolt literek számát is) már 40-45 ezer Ft között volt a rezsink ugyanarra a lakásra és autóra (4 liter volt a különbség a tankolásban pluszban), ugyanakkora fizetés érkezett a számlára és ugyanúgy három pénzfelvétel volt az adott hónapban (ezt csak a banki költségek miatt írom).

    Szóval én nem látom olyan rózsásan a helyzetet, hogy "hú-hú pénz marad meg a zsebemben". Persze ha az ember csak a csökkenéseket nézi, akkor tök jó, de ha a másik oldalon felbukkanó plusz kiadásokat is, akkor már sajnos nem egyértelmű a mérleg. :(

  • imibogyo

    veterán

    válasz Mate #11843 üzenetére

    Igen a mondandód második felére akartam kilyukadni. Én is látom a ráírt mínuszokat a számlára, csak valahogy amikor az összes ilyen kiadásomat összeadom, a végösszeg nem akar csökkenni. :B

    ON:
    Én már nagyon hosszú ideje Google DNS-el használom a netjeimet, nem nagyon volt vele bajom még egyszer sem. Nekem mostanában, a múltkori hibajelzésem óta inkább a sebességgel van bajom. Folyamatosan felét, negyedét hozza, mint amit kellene neki. Többen is jelezték már ezt a házból, így azóta le tettem arról, hogy újrakábelezzek mindent. Valószínűleg nem nálam van a hiba. Maximum a ház kábelei rosszak, azzal viszont nem nagyon tudok mit kezdeni. :N Mivel még csak egy hete lakunk itt, még nem volt időm meló mellett komolyabb hibakeresésbe fogni.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz kabelmania27 #11857 üzenetére

    Nem beszólásképp, de el is olvastad amit írtam? :U
    "szinte pontosan ugyanannyit fogyasztottunk mindenből, mint a 3 évvel azelőtti feljegyzett alkalommal"

    Egyszerűen hiába csökkent 5 tételnek a költsége, ha közben más valamin bőven behozzák ennek az árát. Épp ezt írtam, hogy ne egy-egy tételt nézz, hanem figyeld pár hónapig minden olyan költségedet, ami nem rajtad múlik. Hiába csökkent a víz, gáz, villany (látom én is számlákon a végén a szép mínuszokat), ha közben meg növelték például a csatorna díjat (ez is csökkent egyébként, csak előtte baromi sokat emeltek egymás után, szóval most hiába látom azon is a mínuszt, a sokból könnyű engedni), meg közvetetten a készpénzforgalom díjait, meg egyre drágábban tankolunk stb.. És tetszik nem tetszik ezeket is az intézkedések hozzák magukkal, csak nem közvetlenül. A nagy egészet kell nézni, és nem csak egy-egy részét. :N

    Szerk: (#11865): igen, végülis fizethetnénk ennél is többet. Ahhoz képest tényleg rezsicsökkentés. ;) A benzinre meg ugye, már linkeltem a dolgot. Nem a benzin drága, hanem a kb. 220+ Ft adó benne, ami már több, mint 50%.

    De most ezt itt befejezem, mert megütjük a bokánkat!
    További szép estét. Megyek kicsit játszani. :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák