Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shylock

    csendes tag

    Sziasztok,

    /*mielőtt bárki is azt javasolná, hogy vessem fel a problémámat a VPN-es szekcióban, megtörtént*/

    a segítségeteket szeretném kérni egy VPN-es problémával kapcsolatban, nagy valószínűséggel UPC oldali problémáról lesz szó, de lehet valaki már találkozott hasonlóval. Előre szólok, kicsit hosszú lesz.

    Évek óta használok UPC interneten keresztül VPN-t, viszont most először használok Cisco AnyConnect-et. Az elmúlt másfél év során ezzel sem volt probléma, azonban 2016.09.07-ről 08-ra viradóra valami megváltozott. A letöltés nem is annyira szörnyű, de a feltöltés szinte értelmezhetetlen: [link]

    Első lépésként kiiktattam minden lehetséges hiba forrást, vagyis a routert. De közvetlenül a modemhez kapcsolódva is hasonló értékeket mérek. Kipróbáltam Mobilinternettel (Vodafone) valamint Digi-s vezetékes Internettel is, azok esetén nem tapaztaltam semmilyen problémát a VPN-en. Az egyik barátomnál is kipróbáltam, aki másik kerületben lakik (és új típusú fehér UPC modemje van), és szintén UPC-s, nála is ugyan úgy előjött a probléma. Sőt az összes UPC-s nettel rendelkező kollégám is hasonló problémáktól szenved.

    Ami eddig történt és nem segített, időrendi sorrendben:

    1. IP6 visszaállítás IP4-re
    2. Modem csere Cisco EPC3212-ről Ubee EVW3226-re
    3. SMTP levélküldés / DNS kiszolgáló futtatása engedélyezése (MyUPC felületen)
    4. IP cím csere
    5. Az Ubee-n firmware csere, visszatöltésre került egy régi verzió
    6. Bridge módba lett kapcsolva a modem
    7. Port Forwarding (ez úgy tűnik működik)

    Felvetődött még egy olyan ötlet is, hogy esetleg a cégemnél van valamilyen prioritás beállítva a különböző IP cím tartományokra és azt a tarományt esetleg hátra sorolják, ahonnan a UPC osztja a címeket. Felkerestem a VPN-t üzemeltetőket és azt mondták nincs ilyen korlátozás. Sőt több tesztet is elvégeztünk, amiből az jött ki, hogy a logokból sem látszik semmi, hogy probléma lenne.

    UPC már a héten küldené a harmadik technikust hozzám, hogy Ők majd megoldják. Az első ember hozta az új modemet, a második kijött, de megegyeztünk, hogy nem hardveroldali probléma lesz. A harmadik most nem tudom mit csinálna, mert bár többször rákérdeztem a Helpdesk oldalon, de nem tudnak semmilyen választ adni, hogy mit is kellene csinálni, vagy hogy a kiszálló kolléga mit is fog nálam csinálni. Mert összességében minden rendben van, jók a jelek, jól funkcionál a modem.

    Ha jól gondolom a problémát a AnyConnect DTLS Tunnelje okozza, amely a 443-as porton keresztül kommunikál, a DTLS-ről még a Cisco-nál is találtam leírást, hogy vannak olyan szolgáltatók akik ezt a kapcsolatot korlátozzák vagy teljesen tiltják. Erre is rákérdeztem a UPC-nél, azt mondják,nem korlátoznak semmit.

    Kipróbáltam a TunnelBear nevű szolgáltatást, ami OPENVPN-t használ, ott az ég világon semmilyen lassulást nem tapasztaltam. VPN-hez képest normális értékeket mértem.

    Ekkor jött az ötlet, hogy megpróbálom a port forwardingot. Ez igazából, mondjuk azt, működik. 443-at 8443-ra irányítottam át. Ezek után, ilyen sebességet tudok mérni: [link]

    Ebben a megoldásban az zavar, hogy napon belüli többszöri újracsatlakozás után, még ezzel a módszerrel is van, hogy visszatér a "korlátozás". Valamint az is zavar, hogyha ez így működik, az azt jelenti, hogy korlátozzák a hálózatot, amihez nem lenne joguk.

    Sajnos kezdek belefáradni, hogy hiába hívom a UPC-t, vagy ötletük sincsen, hogy mi lehet a gond, vagy ugyan azokat a megoldásokat próbáljuk, újra és újra. Hiába mondom el minden ügyfélszolgálatosnak ugyan azt, mintha nem is hallanák. Az elmúlt egy hónapban olyan 2,5 órát beszéltem velük. :) Már gondolom Ők sem szeretnek engem, de már én sem Őket.

    Valaki tapasztalt már hasonlókat?

    Bármilyen apró ötletnek örülnék.

    Mindenkinek köszönöm aki végigolvasta!

  • Shylock

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #54268 üzenetére

    Nem ragaszkodom hozzá,a cégemnél ez van és igazából korábban ezzel sem volt gond. 2016.09.08. előtt ez is tökéletesen működött. Akkor valami történt, azóta használhatatlan. Ezt is minden egyes alkalommal elmondom az helpdeskesnek aki éppen próbál segíteni, de sokat még nem segített.

  • Shylock

    csendes tag

    válasz ztsoft #54270 üzenetére

    Ha megnézed a speedtest-es eredményeket, ott is az látszik, hogy nem a befelé jövő forgalommal van a gond, hanem a kifelé menővel, vagyis az nagyon nincs is, mert a 0.14 Mbit/sec értelmezhetetlen. A célom is az volt, hogy a kifelé menő forgalmat terelem másik portra.

    Azért gondolom, hogy nem nálam van a gond, mert az volt a nulladik lépés, hogy minden hálózati elemet kiiktattam a laptopom és a modem között és közvetlenül, kábelen keresztül kapcsolódtam a modemhez, ugyan azzal az eredménnyel.

    Mobilinterneten keresztül (Vodafone) ugyan ezek a problémák nem jelentkeznek, sőt Digi-s vezetékes internetről sem tapasztaltam soha semmilyen problémát. Ha megnézed a Digi-n mért eredményeket, ott még a ping is nagyságrendekkel jobb VPN-en keresztül is. 9-es pingem UPC-n csak VPN nélkül van.

    Viszont a VPN-es problémám nem egyedi, a UPC-s vezetékes internettel rendelkező kollégáim (7-en), szintén ugyan úgy szenvednek a lassú VPN-től mint én.

    Az első dolgok egyike volt, hogy elmentem az egyik barátomhoz, aki szintén UPC-s és nála is kipróbáltam, hogy hogyan működik a VPN-em, az eredmény ugyan az volt. Pedig másik kerületben lakik, neki már a legújabb fehér UPC-s modemje van. (Ezt csak azért emelem ki, mert a UPC már másodszor akar modemet cserélni 2 hónapon belül)

    Az SMTP levélküldés / DNS kiszolgáló futtatása engedélyezése (MyUPC felületen) Ezt először az egyik UPC-s helpdeskes javasolta, hogy legyen bekapcsolva. Aztán mutatta meg, hogy hogyan tudom magam is ki bekapcsolni a myUPC felületen.

    Igazad van, ennek tényleg semmi köze hozzá, de mivel Ők javasolták, így inkább megcsináltam, nem akartam én lenni az oka, hogy nem működik. :)

    A legnagyobb problémám az, hogy a UPC nem tud vagy nem akar kilépni a megszokott probléma megoldási keretek közül.

    Minden egyes alkalommal mikor felhívom Őket már egy 20 perces monológot mondok,hogy mi az ami eddig ki lett probálva és mit ne csináljunk már. Aztán mindig visszatérünk ugyan oda, hogy cseréljük le megint a modemet. Mert, hogy az új Ubee-s modemnek nem elegendő a teljesítménye (szerintük) a VPN forgalom kezelésére és ha kifizetek egy egyszeri 5000 Ft-ot,akkor holnap már hozzák is az új modemet. Aztán mindig elmondom, hogy nem akarok fizetni, főleg nem úgy, hogy a Cisco modemmel is tökéletesen működött korábban minden és garanciát meg ők sem vállalnak, hogy ez akkor biztosan megold minden problémát.

    Tapogatózom a sötétben. Ahogyan írtam is, az OpenVPN-el az ég világon semmi gond nincsen,sajnos nem tudok válogatni, adottság, hogy a cégemnél ez a típusú VPN van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák