Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NoOne1976

    őstag

    válasz FMarci #79199 üzenetére

    Szerintem ezt nem tehették volna meg. Mert költözés esetén, ha az adott helyen nem tudják biztosítani a szolgáltatást, egyszerűen el kellett volna engedniük kötbér nélkül. A te esetedben ráadásul ők először azt jelezték, van szolgáltatásuk ott, valójában nem te mondtad le, hanem ők nem tudtak szolgáltatni.
    Én a helyedben futnék még pár kört, veszíteni valód úgy sincs. Ha igazolhatóan tied az új ingatlan, és kérted az áthelyezest, amit ők nem tudtak végrehajtani, a kötbér nem volt jogos.

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz FMarci #79199 üzenetére

    Mint korábban írták ha az új címeden nem tudnak szolgáltatni akkor kötbér nélkül fel lehet mondani a szolgáltatást. Nem kell elpasszolni meg semmi ilyesmi.

  • cof

    veterán

    válasz FMarci #79209 üzenetére

    Ha te továbbvitted volna az új helyre, de ez az UPC hibájából hiúsult meg, nincs ott szolgáltatás, akkor mindenféle kötbér nélkül a szerződés azonnal megszüntethető, nem te tehetsz arról, hogy ott az UPC nem szolgáltat. Azt meg nem mondhassa meg, hogy te csak olyan helyre költözhetsz ahol UPC van, lol.

    Nézd meg, hogy a szerződésedben mi van, biztos nincs olyan kitétel, hogy nem költözhetsz el... Ez az átruházás másra vagy kötbért fizetsz, szerintem nagy lehúzás.

    Na most ha te fizeted továbbra is a számlát, de nyilván való, hogy az új helyen nem tudnak biztosítani szolgáltatást, akkor te kérhetsz tőlük kötbért mert a szerződésben foglaltakat nem tudják teljesíteni. Nem tudom ez milyen módi és, hogy mennyire törvényes, de egy ügyvéd szerintem percek alatt kipörgetné, akár a bíróságon. Én biztos nem fizetnék ha költöznék, és nincs UPC az új helyen, építsék ki basszus...

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

  • viktorhu

    veterán

    válasz FMarci #79214 üzenetére

    Átugrottál egy lépést. Nem bejelentetted a költözést, hogy ők vigyék utánad a szolgáltatást, hanem megkérdezted, hogy át tudják-e vinni, mondták, hogy nem, elfogadtad és megtartottad. Utána a költözéstől függetlenül felmondtad.

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz FMarci #79214 üzenetére

    Elmondom a mi két költözéses sztorinkat.

    #1 Ahova mi költöztünk ott UPC volt, aki eladta a lakást nekünk, előbb megkérdezte átvesszük-e a szolgáltatást de mivel HBO-s mindenféle extra pack volt így mondtam az nekünk nem kell. Végül mondta, hogy sztornó a dolog mert mikor kiderült, hogy az új címre nem vihetik tovább mert ott nincs UPC akkor simán le lehetett mondani kötbér nélkül.

    #2 Barátnőm még régi barátjával albérletbe költöztek és a srác nevére kötöttek előfizetést. Pár hónap után szakítottak, srác elköltözött, barátnőm fizette tovább a csekkeket, de nem az ő nevén volt az előfizetés.
    Új helyre költöztünk immár, velem volt, barátnőm próbálta lelkiismeretesen megoldani a problémát, hogy átköltöztetjük az új címre a szolgáltatást. Nem álltak vele szóba, mert nem az ő nevén van a szolgáltatás, hiába ő fizette. Nem is erőltettük, kötöttünk egy új szolgáltatást az én nevemre.
    Még azt is erőltette, hogy vigyük vissza az UPC-hez az eszközöket az albérletből, bedobozoltunk, becsomagoltunk mindent, visszavittük az ügyfélszolgálatra, hogy akkor ezt most mi leadnánk mert eljöttünk az albérletből és már nincs ott senki. Az ő részükről érthető módon nem fogadták el az eszközöket mert nem barátnőm az előfizető. Kérték az adatait, de mondtam neki meg ne adja mert a végén még őt fogják zargatni.

    Én a helyében már akkor kidobtam volna az eszközöket, de ő még próbálkozott elérni az ex-ét, hogy elpostázza neki mert rajta fogják behajtani a kötbért. Nem állt vele szóba, ezután párszor hívogatták az UPC-től hogy tartozása van (az ő telefonszáma volt beállítva) majd mindig mondta, hogy nem ő az akit kerestek és megadta a srác számát. Később az UPC kiadta a tartozást valami behajtócégnek akik szintén hívogatni kezdték és fenyegették, hogy neki kell fizetnie, ő lelkiismereti problémát csinált belőle én mondjuk kiröhögtem volna őket, végül egy pár hónap után és sokadik magyarázkodás után, hogy nem ő az akit keresnek végül nem keresték többet. Nagyon fura, hogy ilyenkr az UPC és a behajtó cég miért nem akarta megérteni azt amivel korábban ők pattintották le, mármint hogy nem ő ez előfizető.

Új hozzászólás Aktív témák