Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • feherhollo

    csendes tag

    válasz pjen #77656 üzenetére

    Persze a karbantartási oldalról biztosan problémás ha több 100 féle típus lenne a hálózaton, de akkor mondjuk az a kevés előfizető aki expert felhasználó annak engedhetnék a saját eszközt. Ugyanis a Netgear és a Motorola is gyárt sokkal komolyabb eszközöket mint a CB. Én személy szerint pont ma szaladtam bele abba a problémába, hogy hiába tudja a CB az UPnP dolgot, hiába használja ki ezt a protokollt a qnap NAS-om a távoli eléréshez, mégsem tudom a NAS-t távolról elérni. És mivel ebben a trágya CB-ben nincs port forwarding opció, vagy egyszerűen ha van is nem felhasználóbarát ezért eddig még nem sikerült jól beállítanom. Persze van egy netgear D7000 Nighthawk routerem is, be tudok kötni a hálózatba, de minek kellene nekem még egy eszköz amikor a CB elméletileg egy router is. Na ezt a dolgot oldaná meg egy Broadcomm chippel szerelt Netgear AC1900 Nighthawk + Voice kábelmodem. Ráadásul mindjárt 4db RJ-11 csatival a telefonhoz. Ehelyett rá vagy kényszerítve egy elavult és nem biztonságos eszközre. Addig volt egyébként jó a UPC amíg a fiber power 240 volt a legnagyobb és Motorola Surfboard eszközt adtak hozzá. Az egy komoly fejlett DOCSIS 3.0-ás eszköz volt komoly admin felülettel, voice funkciókkal.

Új hozzászólás Aktív témák