Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 4Grider

    nagyúr

    válasz blakey #73465 üzenetére

    Miért kellene szoftverfrissítés egy modemnek? Aki pedig routerként használja a szolgáltatói eszközöket, azt ugyanúgy nem érdekli a biztonság, mint aki cb-t használ.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz blakey #73465 üzenetére

    Volt "szerencsém" ismerősnél küzdeni vele, mert panaszkodott a gyerek, hogy hát battlefieldben valami nem megy rendesen neki amióta rájuk tukmálták az 500Mbit/s netet a CB-vel együtt. Megpróbáltunk mindent, modem móddal és a nélkül, közvetlenül és router közbeiktatásával, eljött aztán hozzám a laptopjával (nálam TC7200 van), kipróbálta a játékot, majd azt mondta, hogy itt nem tapasztal gondot. Én meg széttettem a kezem, annyit tudunk tenni, hogy megkérjük az ügyfélszolgálatot, hogy 500-as net lemond, és aztán a technikust még meg kellett kérni, hogy rakjon vissza egy modemet oda (Cisco lett amúgy odarakva, azzal sincs gondjuk). Azok a bizonyos mikrolagok pedig ennek örömére eltűntek...

    Watercolour cikke is arról szól, hogy az egyorrú felhasználó, aki facebookozik meg youtubeozik, nem nagyon tűnik fel a probléma, noha valójában a probléma ott is fentáll, mert tizedmásodperces csomagkéslekedések vannak. Tehát amikor böngészel, akkor azok a tizedmásodperces lagok ugyanúgy jelentkeznek...

    Az, hogy egy eszköznek mikori frissítésű a rendszere, nem feltétlenül mérvadó - a CB-é hiába frissült, ha az UDP DoS probléma a jelek szerint a mai napig nincs megoldva, és lehet sose lesz. De legalább a UPC is mély kussban van róla, tehát a felhasználók biztonságban érzik magukat, mert hát akkor nem lehet baj. Igaz? :F
    Szóval simán lehet (sőt én erősen valószínűsítem), hogy a 2013 decemberi frissítésű Cisco valójában jóval biztonságosabb, mint a legfrissebb firmware és softwaret futtató CB.

    Azzal is tisztában vagyok, hogy más hálózati eszközöknél is vannak gondok, de ez még nem mentség a CB problémáira. Ami ráadásul mint tudjuk valójában egy fillérb@szás eset, mert az Intel (TI) Puma chipset probléma, amit az Intel fillérekért szórt ki.

    Ha neked nincs problémád a CB-vel, használd egészséggel. Reméljük tényleg nem lesz vele soha gondod.

    Én ahhoz már túl sok problémával találkoztam ilyen téren (zombi router, amely folyamatosan kifelé menő adatforgalmat generált (gondolom DDoS támadáshoz használták jó emberek); ransomware, ami tippre az filléres kínai IP kamerán keresztül juthatott be, stb.), hogy önként és dalolva bevállaljak egy olyan kábelmodem-router típust, amelynek ismert biztonsági problémái vannak, és a gyártó / üzemeltető mély kussban van róla...

    @Pjen: Ha megértetted volna, milyen problémáról írt Watercolour, akkor nem írnád, hogy nálad működik... :U

    Peace...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák