Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz koxkids #115319 üzenetére

    mennyivel jobb az új TV box?

    Hát erre az a válasz, hogy so-so. Attól függ mi a fontos. Ha pl. az, hogy legyen műsorvisszanéző, akkor az a hivatalos duma, hogy a jövőben csak ez a vodkabox fogja tudni ezt. Helyesebben már most tudja, csak a régi boxokon gyomlálják ki a visszanézőt, nyilván szoftveresen.
    Nyilván nem minden műsort lehet visszanézni, csak ami bekerül ebbe a kalapba. A "felvételekre" ugyanez vonatkozik. Az csak felhőben megjelöli a műsort és megőrizheted 3 hónapig. Lényegében kiterjesztett visszanéző, bár előfordulnak olyan csatornák, ahol nem opció a visszanéző csak a felvétel.
    A felvételeket az EPG alapján csinálja, tehát ha egy műsor késik vagy előbb kezdődik, akkor vagy a vége marad le vagy az eleje. Futó adás közben nyomott felvétel gomb is az egész műsort "rögzíti", tehát szoftveresen nem tudsz ráhagyással venni, mivel ugye nem történik valódi felvétel.

    És persze olyan is van, hogy az adott csatornán se visszanéző, se felvétel nem érhető el.

    Na most miután az élő adás "megállítása, visszatekerése" is erre a visszanézős mizériára alapul, azon csatornákon, ahol a fentiek nem érhetők el, visszatekerni és megállítani sem lehet.

    Annyiban talán jobb egy TV, hogy ott azt veszel fel, amit akarsz és lehet ráhagyással felvenni, viszont a felvett cuccot, pláne ha közvetlenül koaxon megy be és nem boxon keresztül, esélyed nincs másik eszközön visszanézni. Viszont TV-n nincs 7 napos EPG múlt meg jövő se. Asszem legjobb esetben is 24 órára lát csak előre, hiába tudna a tévé többet is. Következésképp TV-n nincs visszanéző (értsd: ha nem vetted fel, akkor is vissza tudod nézni még 1 hétig) se.

    Ez már IPTV-t jelent, vagy koaxos?

    Attól függ milyen területen lax, ha ex-UPC és nem 29-es körzet meg mittomén milyen kivételek vannak még és eddig is koaxon jött az adás, akkor elvileg az élő adás koaxon jön, minden más meg etherneten, szóval a hitelesítő adatok letöltéséhez is kell neki a net. Ugyanakkor nekem papíron csak koaxon jönne az élő adás, de újabban etherneten is jön, így nekem pl. elég csak egy UTP kábelt dugni a boxba.

    Vagy az új csomagok már csak és kizárólag box-osak, semmi kártya?

    Tudtommal használhatod továbbra is a médiakárdot, de csomagváltáskor valami újraaktiválási mizéria talán kelleni fog. Újraindítod a TV-t mittomén. Sose volt még médiakárdom.

    villámgyors minden, itt is hasonló?

    Hát azt azért túlzásnak mondanám, hogy villámgyors. A távja elég fogyaték.. a számgombokon kívül mind süllyesztve van és erősen kell nyomkodni, hogy másodikra felfogja mit akarsz. Lehet ha ez jobb lenne, a kezelése is gyorsabb lenne. Ugyanakkor minimális laggot a menüben szoktam látni, a csatornakapcsolgatás meg kb. olyan 4-5 mp. Koaxon a régi boxnál is ez volt ha HD-k közt kapcsolgattam, SD adás meg alig van már.

Új hozzászólás Aktív témák