Új hozzászólás Aktív témák

  • csabi63

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #33801 üzenetére

    Talán nem,mert léteznek 2 CI+ kártyát kezelő DVB-C HD boxok.Gyárt ilyeneket a Technisat,a VU+ Duo,a Panasonic,és a Miraclebox is.Többek között.De ezek ugye nem 20k-ba kerülnek,mint az Opticum.3-500€ között mozog az áruk,de van 1100€-ért is.Csak ínyenceknek.Abban van 3 tuner,3 CI+ slot,2,5 Tera HDD,PiP,3D,2D-3D konvertálás,meg anyám tyúkja.
    De ha kiveszem a ficsőröket,ugyanazt tudják,mint a "házi" Sisco.Nem ettem meszet,hogy egy TV árát költsem egy saját boxra.De nyilvánvalóan ezeket is eladják.A svájci UPC fórumon gyakran találkozni ilyen tulajokkal.Akinek twin CI+-os a box,az betehet 2 UPC kártyát.De náluk nem ezért elterjedt a twin CI+ box.Ott rengeteg ember Sky Digital előfizető is,így a két CI slot remek megoldás.Bár náluk a legnagyobb UPC csomagban 180 csatorna(97 HD)van+Horizon box.Ez csekély 44€/hó.De ezek szerint a nép egy részének az nem pénz,és nem választék.Tehát kell a Sky is,amihez viszont másik box dukál.Így a Hans inkább lemondja a két boxot,és kártyázik.Ahhoz vesz egy 2 CI+ slot-os saját boxot,és ennyi.
    Ez viszont felvet egy magyar szemmel felettébb érdekes kérdést.Hogy a bánatban fér meg ott a két rivális egymás mellett?Mert egy lakásban megy mindkét kártya.Ott nincs olyan,hogy én húztam ki a kábelt,takarodj innen?Vagy az lehet a sokat emlegetett Európa?

Új hozzászólás Aktív témák