Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Busterftw

    veterán

    válasz adamssss #33 üzenetére

    Másik fontos szempont, hogy az AMD nem tud annyi CPU-t a piacra tolni, amennyit az OEM-ek esetleg akarnak.
    Ezért is kerül kb mindenbe Intel.

  • KROK640

    veterán

    válasz adamssss #33 üzenetére

    Persze, pedig az Apple-t is hypeolják nagyon, de a mecbookokban is Intel van már sok éve.

    "Rengeteg ismerősömnek az Intel-es laptopja thortlingol és szétfő" - ez mondjuk nem az Intel, hanem a laptopok ellen egy nyomós érv. Szerintem akinek nem indokolt (gyk : rendszeresen hurcolnia kell a gépt valamilyen okból) annak nem való, bár manapság ezt sokan nem képesek felismerni, és simán kifizetnek akár másfélszeres árat is a gyengébb teljesítményért, közel nulla bővíthetőségért és javíthatóságért cserébe, mert évente egyszer majd portörléskor arrébb teszi az asztalon. Ölébe úgysem fogja venni mert megsüti :D Jah meg ilyen kemény érvek, hogy nem férne el egy asztali gép a házban/lakásban/szobában. Szóval azt mondom, akinek nem nyomósan indokolt és mégis laptopot vesz azt nem tudom sajnálni, deal-eljen ezzel.

    Érdekes mód a nem csíkszélcsökkentős időt is (mint írtam fentebb) elég jól ki tudták használni a 7th genben a K-s I3, a 8th genben a magszám növelések... hát a 9th genre tényleg elfáradt az egész.

    "hogy az emberek döntő többsége Intel-t vesz nem csoda. Egyrészt a laptopokba kb csak azt raknak" - újabb érv a laptopok ellen, hogy szegényes a proci választék. Mondjuk laptopba amúgyis ritka a normális proci, mindenféle agyonbutított U, H stb I5-I7-ek vannak aranyáron, aztán egy asztali I3 is veri őket :D Már várom is a csak E Core-okkal szerelt laptop procikat : "A teljesítményt meg otthon hagytuk" szlogennel :D
    Na meg ahogy írod, tényleg eléggé ritka oda az AMD CPU.

    Az AMD szerintem a legjobban az Athlon XP-s korszakban állt, mikor Celeron áron adta a nagy P4 verő CPU-it (pl Athlon XP 1700+ annyiba került mint egy 1700-as Celeron, de sokszor még az 1800-as P4-et is leverte, főleg játékokban) a Tbred B nagy tuning potenciáljának köszönhetően meg tizen-huszon ezrekből lehetett 100+ ezres P4-elet állvahagyni, ha mert az ember tuningolni. Nekem mai napig van egy 1466-osom amit napira 2669MHZ-en használtam, kb nem is nagyon volt P4 ami megtudta volna fogni (3GHZ-est is legyorsulta).
    Akkoriban terjedt is kemény az AMD, meg a korai A64-eknél is, csak aztán a kétmagra átállás az AMDnek gyengén sikerült (alacsonyórajelű túlszámozott lassú CPU-k) az Intelnek meg remekül (Pentium D805-re emlékszünk, amiből majd mind ment 4GHZ-en? Az AMD meg 2GHZ-et alig hozta két maggal?), majd az Intel rátette a Core 2 DUO legendás szériáját, miközben az AMD az első Phenommal még mélyebbre ásta magát. A második Phenom ugyan jól sikerült széria volt, de egyrészt már az első gen I procikkal kellett versenyezzen, ami ellen megint kevés volt, másrészt aztán a Bulldozerrel el is ásták magukat sok-sok évre, az első Ryzenig. Visszagondolva tulajdonképpen 2005 és 2017 vége között nem is nagyon tudtam jó szívvel ajánlani az AMD-t, maximum a 2010-es évek elején, ha valaki két-három magos Phenom II-ből akart 4 magosat csinálni és talált olyan procit, X2-3 áron ami ment teljes négymagosnak. De nagyon sokan nem álltak neki válogatni, meg Biosban bűvészkedni, meg tuningos lapot venni, inkább vettek C2Q-t valamivel drágábban.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák