Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sidorovich

    senior tag

    Sziasztok!

    Frissen telepített Ubuntu 16.04 LTS után néhány probléma/kérdés merült fel bennem, ebben kérném a segítségeteket:

    Adott egy Windows 7-es gép, melynek merevlemeze C (Windows) és D (eddig háttértár volt) meghajtókra van felosztva. Felraktam az Ubuntut úgy, hogy a D meghajtóra, a Windowsos telepítés mellé menjen. Ezt az alapértelmezett módon tettem, azaz a D meghajtót elfelezte a telepítő, az egyik fele maradt a Windowsból is látható NTFS, a másik részére pedig ment az Ubuntu ext4-el.

    Az egyik problémám, hogy amennyiben a Windows 7-et indítom el, akkor fekete alapon fehér betűkkel megjelenik a D meghajtó konzisztenciájának ellenőrzése, amit ha nem nyomok el Esc-el, elindít. Sajnos ez minden indításkor előjön. Ezt hogy lehetne megszüntetni? Engedjem végig futni? Nem fog belenyúlni akkor az Ubuntu részébe?

    Egy másik kérdés: a gép indításakor feljön az OS választó menü, ahol az Ubuntun áll alapértelmezetten, és ha nem nyúlnak hozzá, pár másodperc múlva el is indítja magától. Lehet ezen változtatni, hogy ne a Windows 7 legyen az utolsó lehetőség, vagy valahogy el lehet érni, hogy alapból a Windows 7 induljon ha nem nyúlnak a géphez, és az Ubuntu legyen az amit külön ki kell választani indításkor? :F

    Egy utolsó kérdés: feltelepítettem a Steamet a "sudo apt-get update && sudo apt-get install steam" terminál paranccsal. Utána újraindítottam a gépet. Ezután a telepített programok között meg is találom a Steamet, de valamiért nem hajlandó elindulni. Megjelenik bal oldalon a tálcán az ikonja, majd egy rövid idő után eltűnik, és nem jelenik meg semmilyen ablak tőle. Ezt mi okozhatja? :F

    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Sidorovich

    senior tag

    válasz BoB #28403 üzenetére

    Köszönöm a gyors segítséget! Kipróbáltam, és ez a baja:

    ~$ steam
    Running Steam on ubuntu 16.04 64-bit
    STEAM_RUNTIME is enabled automatically
    [2016-11-03 22:43:52] Startup - updater built Oct 13 2016 00:47:16
    SteamUpdateUI: An X Error occurred
    X Error of failed request: BadValue (integer parameter out of range for operation)

  • Sidorovich

    senior tag

    válasz cigam #28406 üzenetére

    #28403 BoB és #28406 cigam

    Köszönöm mindkettőtöknek, sikerült megoldani, hogy a gép a Windows desktopig gond nélkül eljusson ha nem nyúlnak hozzá. :) :R

    Már csak a Steammel (#28405) szenvedek. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák