Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    válasz tordaitibi #41752 üzenetére

    Eddig is jó volt. Amióta először bejött fogalmam sincs miért ez a repairos kép, azóta jön be az folyton. Örülök, hogy sikerült valahogy elkerülnöm, de sajnos akkor eltűnni nem tűnt. Meg csodás volt így telepíteni, hatvanszor újraindult, F11-ezni mindig. De legalább úgy jó.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz tordaitibi #41752 üzenetére

    /dev/nvme0n1p1

    Erre a sorra gondolsz? Szerintem itt semmit nem kavar be, NVMe esetén így osztja ki a megnevezéseket a rendszer.

    sda1
    nvme0n1p1

    a1=meghajtó+partició
    n1p1=meghajtó+partició

    A téma többi része az nekem egyrészt óriási kaosz meg UEFI+Win...

    Ami mostanában nekem is feltűnt, az a GRUB meg az os-prober érdekes viselkedése, Debianon egyből ment minden, ahogy engefélyeztem az os-prober lefutását, a Mint viszont így sem tallózza be csak az apt disztrókat, Manjaro és rolling társait nem. :)

    Érdekesség, hogy nemrég összerakott desktopon az NVMe SSD-n az UEFI-s disztró bootideje a nyamvadt EFI miatt jó hosszú, beraktam a Sata SSD-t, arról 5 sec alatt bootol a rajta lévő Mint. No meg ugye, amit sokan nem értenek, ugyanolyan gyors a rendszer Sata SSD-ről, mint NVMe SSD-ről. De ezt a Flash SSD topikban már elég sokszor érintettük...az NVMe 6-10-szeres sebessége az szekvenciális, sustained írásnál jön elő, nem rendszer és programok futtatásánál.

    Amúgy super a gép, be is raktam a dobozába és használom a jóöreg Sata SSD-s HP 8570p-t. ;] (mondjuk ez a Sata SSD jóval többe került, mint két 1terás NVMe Samsung 980, de túl is éli azokat 5*)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák