Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lev258

    veterán

    válasz cinemazealot #32224 üzenetére

    Értem, csak nem annyira logikus. A /home-nak lenne az a célja, hogy felhasználói könyvtár legyen, annak minden hozadékával. Ezért szokták azt javasolni, hogy legyen / és /home külön partíción. Nem mellesleg egy újratelepítésnél is hasznos, csak a /-t kell formázni. Amennyiben pedig még valaki külön adatpartíciót is akar, azt pedig az mnt vagy mount alá csatolja az fstab-ban. Szóval egyrészt a leveleződ dolgait érdemes lenne valahogy átvinni a nagyobb partícióra, másrészt akkor a régi kerneleket törölni kellene. Ismétlem, ezt nem fájlkezelőből, mert megölöd a rendszert.
    Mellékesen megjegyzem, hogy a Linux által használt ext4 fájlrendszer nem nagyon töredezik, de amikor már szűkös lesz a hely, akkor viszont tud sérülni. Ezért jó az ilyeneket már azelőtt észrevenni, mielőtt a rendszer figyelmeztetne rá. Ne aggódj, még nincs baja. Szerencsére előrelátóan viselkedik.

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz cinemazealot #32224 üzenetére

    Sehol nem olvastam ilyet.

    Lehet, hogy kellett volna. :D Szerintem még most sem késő elkezdened pár alapdolgot átolvasgatni, mert előbb-utóbb érdekes dolgokkal fogsz szembesülni.

    Ez a desktop Linux telepítési utáni felállása annyira pofonegyszerű, miből gondoltad, hogy érdemes így agyon kutyulni......... ;]

    ********************************************

    Ettől még továbbra is érdekelne az élő elsődleges partíció átméretezésének lehetősége. Ha valaki tudna róla nyilatkozni, nagyon hálás lennék.

    Ez speciel most a siker után mit takar vagy mi a célod vele? Amennyire meg tudod bonyolítani a dolgokat, inkább rakj be egy Gparted screenshotot, addig senki nem fog erről nyilatkozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák