Új hozzászólás Aktív témák

  • TomBoy1986

    veterán

    válasz PuMbA #945 üzenetére

    Na kínlódtam egy sort, pár dologra rájöttem...

    Az egyik, amit említettél az itt van:

    Az a jó benne, hogy működik a glxheads tanulsága szerint újraindítás után. További jó dolog, hogy amennyiben az APU-ba épített GPU-t használom, akkor kevésbé melegszik a CPU.

    Kb. 4x újratelepítettem most a rendszert. Megnéztem a 12.6 betat. Amellett, hogy az amdconfigban van egy pár új crossfirerel kapcsolatos feature, valamivel gyorsabbnak is tűnt. Ámde ekkor még nem frissítettem a kernelt, úgyhogy újra kellett rakni a drivert is, emiatt aztán visszatértem a 12.04-re (na meg azért, mert egy baromi nagy FOR TEST USE ONLY felirat díszelgett a jobb alsó sarokban, amit nem tudtam eltüntetni).

    Hogy számszerűsítsem... olyan 2000FPS-t sikerült elérni.
    Azonban, ehhez az is kell, hogy a CPU minimum órajelét beállítsam a maximumra, azaz konstans 1.5GHz-en pörögjön a gépezet. Különben visszaesik ~800-900FPS-re.

    Ez azonban szerencsére mégsem csak 300-500FPS, mint amikor úgy döntöttem, hogy formázok.

    Szóval a 12.4-essel is meg lehet csinálni. A különbség egyébként az, hogy nem tettem fel a zárt drivert, valamint kézzel állítgattam az amdconfigot, kb. mint a korábbiakban leírtam.

    Remélem azért sikerül alkotni valamit a közeljövőben, hogy feljebb kússzon a teljesítmény, mert ez tényleg tisztán szoftveres probléma.

    Egyébként baromira olyan érzésem volt közben, mint mikor Win95-ben nem volt minden, hogy melyik driverre telepíted melyiket és csak 1 adott sorrendben kaptál elfogadható teljesítményt ... :(

    AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

Új hozzászólás Aktív témák