Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz sh4d0w #591 üzenetére

    Elolvastam a cikket és kicsit vegyes érzések maradtak utánam szerintem hulyeség amit ír.
    Nem lehet bwm-mercedes motor-kocsi hasonlattal vagy hasonlóval állni a softverek felé...
    Igenis os/os között sok a hasonlóság, mivel mind kettő os. Tehát egy típus nem úgy mint a motor/kocsi kombo. Igenis aki legalább win-t tud valamennyire használni az már tud googlezni is és linuxban sem elveszett. Nem kell ahhoz parancssor, hogy valaki non-stop linux user legyen. Desktop meg kicsi külső beavatkozással totál winszerűvé varázsolható és onnan átlagos napi felhasználásra egy az egyben ugyanolyanná tehető és átlagos usernek.

    Azzal egyetértek, hogy meg kell érteni a felvásárló logikát GNU softvereknél nem lehet alkalmazni. De szerintem aki tud photoshoppal dolgozni az egyből tud GIMP-el is persze el kell olvasgatni vagy bele kell szokni melyik gombot hol találja.

    De az alapvető logika ez:
    Mi a célom? - képszerkesztés?
    ---
    Szép kép-

    A kettő közti utat el lehet photossoppal és gimpel is érni. És mivel mindig arra törekednek a softver készítők, hogy egy probléma elejetől a megoldásig a legjobb/könnyebb utat járjuk be
    ezért ha akarják ha nem nagyon hasonló jó megoldásokat fognak szülni, mivel a user mindig ember és a problémakör se változik. Így nagyon hasonló softverek lesznek már csak az a kérdés melyikkel törödnek többet, hogy jóbb legyen és melyik mögött több a marketing.
    Sajnos a marketing a winfos mögött több míg a törödés a linux mögött.
    És a kezdő usereknek ezt kéne látni. Mérlegelni melyikkel mennyi szenvedés árán jutnak el a célukig. Szerintem egy okos user hamar rájön, hogy a linuxxal többet jobban tud dolgozni és elérni mint mással.

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák