Új hozzászólás Aktív témák

  • #93794560

    törölt tag

    Sziasztok!

    Linux témában teljesen kezdő vagyok, utoljára OpenSuse volt fenn a régi gépemen, de most úgy döntöttem, hogy kipróbálom az Ubuntut, mert sok jót mondanak róla. A gép, amire tettem, a következő.

    CPU: Intel Pentium D-945 3.4 GHz
    Alaplap: Gigabyte 8I945GZME-RH
    RAM: 2x1GB DDR2 667MHz
    HDD: 160GB Samsung Spinpoint 160JJ
    ODD: Asus 18x DVD-RW
    VGA: MSI GeForce GT-440 512MB GDDR5 RAM

    A Linuxot egy teljesen üres lemezre tettem. Hagytam, hogy a Linux bepartícionálja a teljes lemezt, és feltelepítettem. Minden tökéletesen ment, a telepítés véget ért, és a Linuxot lehetett rendesen használni. Ám ez csak az első indításkor volt így. Amikor a gépet később ismét bekapcsoltam, a Linux bejött, és az egérkurzor is rendesen mozgott, de semmire nem lehetett rákattintani. Semmi nem reagált a klikkelésre, még leállítani sem tudtam a gépet Linuxból. A gép hibátlan, Windows, OpenSuse jól megy rajta, csak az Ubuntu nem.
    Mi okozhatja ezt? Tavaly, vagy tavalyelőtt is próbáltam rátenni egy korábbi Ubuntut, de akkor is ugyanez történt. Fagyott. Azóta olvasgattam más fórumot is, és ott is elmondta az egyik fórumozó, hogy a gépén nem tud Ubuntut használni, mert fagy. Más Linux nála is ment.
    Aki tud megoldást, vagy magyarázatot, kérem ossza meg velem, mert szeretném az Ubuntut is kipróbálni.

    Előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák