Új hozzászólás Aktív témák

  • daninet

    veterán

    Volt multkor az a gondom, hogy egy appimage nem indult, most egy másik is ezt csinálja, ugyhogy tuti nálam van a gond. A hibaüzi a következő:

    Gtk-WARNING **: 11:07:58.321: Could not load a pixbuf from icon theme.
    This may indicate that pixbuf loaders or the mime database could not be found.
    **
    Gtk:ERROR:../../../../gtk/gtkiconhelper.c:494:ensure_surface_for_gicon: assertion failed (error == NULL): Failed to load /home/daninet/.local/share/icons/ePapirus-Dark/48x48/status/image-missing.svg:
    Unable to load image-loading module: /usr/lib/x86_64-linux-gnu/gdk-pixbuf-2.0/2.10.0/loaders/libpixbufloader-svg.so: /tmp/_MEILbAd9s/libstdc++.so.6: version `GLIBCXX_3.4.30' not found (required by /li
    b/x86_64-linux-gnu/libicuuc.so.72) (gdk-pixbuf-error-quark, 5)
    Aborted (core dumped)

    Namost nyilván beírtam google-be, végigpróbáltam a következőket:
    sudo apt reinstall libgdk-pixbuf2.0-0

    javasolták, hogy szedjem ki ezeket a változókat, az appimage majd beállítja magának ha kell:
    unset GDK_PIXBUF_MODULEDIR
    unset GDK_PIXBUF_MODULE_FILE

    Azt javasolták rossz az útvonal ehhez a változóhoz úgyhogy újradefiniáltam:
    export XDG_DATA_DIRS=/home/daninet/.cache

    valahol ez után azt javasolták jobb nem beállítani az XDG_DATA_DIRS változót, úgyhogy megpróbáltam ígyis:

    unset XDG_DATA_DIRS

    sudo update-mime-database /usr/share/mime
    sudo apt-get install shared-mime-info

    Hiba maradt. Természetesen a hibában megjelölt útvonalon elérhető az svg fájl, nincs semmi probléma sem jogokkal sem az útvonallal.

    Ha van bármi ötletetek szívesen veszem :R

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Új hozzászólás Aktív témák