Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Formaster #40896 üzenetére

    A ZFS és BTRFS azért jobbak egy sima EXT4-nél, mert block checksum van rajtuk, amit ellenőriznek olvasásnál, és ha RAID-be teszed őket, akkor automatikusan javítják a sérült adatot, ha van redundancia. Volt régebben ilyen városi legenda, hogy a hibás memória miatt ez az ellenőrző mechanizmus felülírhatja a jó adatot is hibással, mert a checksumja nem jön ki. [link] Úgy tűnik nem volt igaz. Viszont az ECC így is erősen ajánlott, ha fontos az adatod integritása. A többi RAID megoldásnál úgy tudom nincs ilyen checksum, és ott vagy vége a világnak, ha az egyik példány sérült az adatból és felhasználói beavatkozás kell, vagy simán felülírhatja a hibással a jót. Legalábbis olvastam erről is régebben. Van még azt hiszem olyan funkció ezekben, hogy tömöríteni lehet az adatot, aztán ott még jobban be tud kavarni a hibás memória. De már olyan 5 éve olvastam ezekről, amikor összeraktam itthonra a szerverem. Azóta sem használtam. Kiderült, hogy nincs időm erre, meg egyelőre megúsztam a hibás SSD-ket. El is adom a cuccot nem sokára, aztán maradok egy sima EXT4-nél meg sűrű backupnál.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák