Új hozzászólás Aktív témák

  • Samus

    addikt

    Problémám van. És már az agyamra megy.

    Adott egy gép (laptop, Acer, Dual-Core Intel, 3 GB RAM, ATI 4xxx mobil IPG), amin most OpenSUSE van (64 bites, KDE-vel), bár ez lényegtelen.
    Ubuntut kellene rá varázsolni (nem jött be neki a KDE, szép, de Unity-hez szokott (előtte az első Unity felületes Ubuntu volt rajta), és a Yast2 is egy utálatos dolog). A 12.04.3 LTS-t. DVD meghajtó nem működik, az kilőve. Marad az USB-kulcs módszer. Igenám, de nem megy...Betölt az Ubuntu, az első Ubuntu kép, mikor kis fehér pontok "töltődnek", fél perc után jön a konzol, hogy (initramfs)Unable to find a medium containing live file system. És ennyi. Két pendrivre-al próbáltam (minden alkalommal formázva lett, mielőtt új rendszer került volna rá), egyiket Opensuse alatt készítettük, a SUSE Image Writer-el, a másikat Windows alatt LiLi-vel. Most a saját gépemen próbálom, ami szintén egy régebbi Acer gép, a hiba ugyanaz. Próbáltam a BIOSban AHCI-t bekapcsolni, de ekkor már a töltés előtt elakad, valami SCSI lemezt ír, és ennyi, timeout...Próbáltam a boot sorrendben a HDD-t hátrébb tenni (egy fórumban olvastam, hogy ne legyen a sorban utánna Windows-t tartalmazó médium, nem mintha számítana), semmi. Először 64 bites verzióval próbáltam, amit a magyar Ubunturól (ubuntu.hu) kaptam le, próbáltam a 32 bitessel a nemzetközi oldalról, próbáltam a LiLi által letöltöttel, semmi változás. Most töltöm a 13.1-et, jobb ötletem nincs...

    Az eredeti gép, mármint barátnőmé SATA meghajtós, enyém IDE (elvileg, bár nem értem akkor miért van AHCI nálam a BIOSban).

    Gondolom nincs mód gépről telepíteni, vagy SUSE alól...

    Segítsetek kérlek...Barátnőm elvből nem akar Windows-t (tisztaszoftver, meg nagy multi elnyomása, stb.), szóval az sem játszik, de ha így folytatja, akkor felrakom rá a hetest...

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Új hozzászólás Aktív témák