Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Egon #8598 üzenetére

    Csak hogy hibát milyen hülyeségek okozhatják.

    Kb. 6 hónapig szenvedtem azzal, hogy az hogy AP, router, switchek és más eszközök egyszerűen lementek 100Mbit-re, újraindítás lehúz visszadug stb. megoldotta, nagyon nem értettem mi a jó fene, itt is panaszkodtam a routerre, hogy instabil.
    Pát héttel előtte csináltam meg a kábelezést és már azt hittem, hogy nagyon elcsesztem valamit a kábelekben, pedig több százat csináltam már, szarrá teszteltem és semmi hibát nem találtam. Én is végig a kábelekre gyanakodtam végig és nagyon nem értettem a jelenséget.
    Na most 2hónapja a router látszólag beadta a kulcsot. A "hibajelenségből", ciripelő hangot ad az USG, kiderült hogy a táp halott, eredeti Ubiquiti most 6 éves. Kicseréltem a tápot és azóta bár vannak problémák, a 100Mbit-es probléma eltűnt, illetve a router instabilitása is eltűnt. Egyáltalán nem jelentkezett 1,5 hónapja. Szóval olyan egyszerű dolgok mint a táphiba igen furcsa dolgokat tudtak produkálni.

    Már csak egy DCHP/DNS probléma van, amikor egyszerűen minden lassú, eszközök nem tudnak csatlakozni. Erre még nem jöttem rá mi okozza.

Új hozzászólás Aktív témák