Új hozzászólás Aktív témák

  • llacee

    őstag

    Sziasztok!

    Előre is elnézést kérek, hogy nem pont a termékkel kapcsolatban kérdezek, de olvasgatom a topikot , mert szemezgetek egy LITE-al és úgy látom hálózatban nagyon otthon vagytok.

    Microserveren használok jelenleg virtualizálva egy Sophos UTM9-est és beállítási gondba ütköztem, amit szerintem az ubiquitin is ugyan így kellene megoldani. Hátha tudjátok a választ, én majd kibogarászom a menüben, ha már tudom mi a bibi.

    Van egy no-ip-s regisztrációm, amin keresztül egy NAS-t két porton és két kamerát két porton szeretnék elérni.

    1.
    A bajom, hogy a telefonos alkalmazásaik csak ip-t, vagy domaint engednek.
    Az lenne a kényelmes megoldás, ha a no-ip-s cím lenne beállítva, de így belső hálózaton lévő telefon nem éri el domain-név szerint a kamerát például.
    Csak akkor, ha a tűzfalon DNS-be felveszem a kliens ip-t a noip domainhoz, akkor kívülről és belülről is elérhető, de csak ez az egy.
    De ugye minimum 4 eszközt szeretnék ezen a domainon elérni, tobbbet a DNS-be nem tudok felvenni.
    Port forwardok és NAT-ok megvannak.

    Egyébként WAN IP szerint beállított alkalmazással sem jut ki a belső hálos kliens, hogy visszajöjjön a kameráig.

    Mi lehet a megoldás?

    2.
    Az Lite3-ommal kapcsolatban pedig a kérdésem, hogy van mód úgy transzparens proxy-t beállítani, hogy block-listbe importált domainek alapján reklámot szűrni, akár a youtube alól is?

    Köszönöm szépen

Új hozzászólás Aktív témák