Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lipi67

    veterán

    válasz qdak #38336 üzenetére

    Lapod nem befolyásoló tényező, a procid a limit. Azt nem értem, hogy miért nem a max szorzóval (10) hajtod a 2180-at. A régebbi FPO-ju 2180-ak [enyém is] VID feszükhöz közel is jól mentek, és a végük is jól skálázódott. Az újabb procik azonban úgy 1,275 és 1,35V VID körül jöttek ki és 3-3,2GHz volt ezen a feszen a tudásuk.
    Szerintem nézd meg 10-es szorzón, és VID+0,06V feszen, s amit tud ott, azzal érd be.

    ez is csak pin moddal emelt fesszel 1.35V-drop - ebből semmit se értek ám! :B :U
    Ha a procid VID-je 1,3V a Vdroop miatt akkor kapjon 1,246V-ot kb terhelve. Biosban adj neki akkor 1,38V körül, az terhelve se lesz több 1,32V -nál ami annak a cpu-nak 24/7-be is bőven kevés.
    Szard le, hogy az Intel 1,365V-ot ír, az kb azt takarja, hogy ez volt a legmagasabb VID amivel kijöttek ezek a procik. Alacsony Vid kb alul és pici fesszel fürgébb, de felül már jobban melegedik. Magasabb VID alul lustább, de jobban terhelhető és nem melegedik annyira. A sávszél ne tévesszen meg, egy 8x400-on járatott cpu semmivel se gyorsabb mint mint egy 10x320-on, ezt tesztelgettem. Ha a 10x320-nál a memóriákat úgy tudod visszaosztani, hogy csak 60MHz-cel jobban menjenek mint 8x400-on, akkor már 1 szint!

    [ Szerkesztve ]

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

  • lipi67

    veterán

    válasz qdak #38336 üzenetére

    E6000 es szerianal, miert dragabb az E7000 aminek 3MB ... - Más gyártástechnológia, utasításkészlet. Azonos órajelen gyorsabbak és az L"-es C-ből nem minden profitál.
    (régi Q9550-em 12M, mostani I7-em 8 és..) -ok ez hülye példa volt...

    A 2180-at egy olcsó 7200-re cserélném ha elég 2 mag. Érezhető lesz a különbség és a tuningja is kva jó.
    Ha nem elég 2 mag, akkor egy q8xx bőven jó választás.
    V-mod: hm.. amit lehet, oldj meg biosból, az a tiszta munka.

    Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Új hozzászólás Aktív témák